KimNereli.net

Emir Uyar

Emir Uyar Kimdir?

Gerçek adı: Emir Uyar
Doğum Tarihi: 1982 (37 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Meslek: İş Adamı

Emir Uyar Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Emir Uyar hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Boyu, kilosu kaç? evli mi? sevgilisi kim? Kimdir? Aslen Nereli? Kaç yaşında? Ne İş Yapıyor? Kısaca İş Hayatı ve biyografi bilgileri.

İş İnsanı, girişimci Selim Uyar’ın oğlu 1982 yılında dünyaya gelen Emir Uyar orta öğretimini İstanbul Alman Lisesinde tamamladı. Sonrasında eğitim kariyerine yut dışında devam etmek isteyen Uyar, 2006 yılında Güney Kaliforniya Üniversitesi İşletme ve Ekonomi bölümünü başarıyla tamamladı.

Eğitimini başarı ile tamamladıktan sonra, Emir Uyar babası Selim Uyar’ın sahibi olduğu Makineden inşaata, enerjiden turizme kadar pek çok sektörde faaliyet gösteren Permak Makine’de göreve başladı ve tecrübe edindi.

Emir Uyar iş hayatı, kariyeri;

Enerji ve Teknoloji yatırımlarında çalıştığı kuruma hizmet veriyor. Ayrıca, İstanbul Dominika Fahri Başkonsolosu olan Uyar, İtalya’nın Venedik bölgesinde muhteşem doğası ve göz kamaştıran denizi ile büyülü bir yer hissi uyandıran Venedik Lagünü’ndeki en değerli gayrimenkullerden olan San Clemente Adası; içindeki güzel bahçeler, tarihi anıtlar ve 12. yüzyılda yapılmış bir kilisenin bulunduğu yedi hektardan geniş 12 dönümlük bir alana yayılmış bu özel adada yer alan San Clemente Palace Otel, Uyar’ın Yönetim Kurulu Başkanı Vekili olduğu Permak Şirketler Grubu tarafından 2013’de renovasyon bedeli dahil 150 milyon avroya satın alınmıştı.

Venedeik’te ünlü San Marco Meydanı’na deniz yoluyla sadece on dakika uzaklıkta bulunan, 190 oda ve süite sahip olan tarihi saray otel, Avrupa’nın en eski yapıları içinde yer alan lüks otel grubu içinde yer alıyor. Türk iş insanlarını İtalya’ya davet eden Uyar, geçtiğimiz yıllarda şu ifadeleri kullanmıştı: “İtalyan yetkililer bize destek vereceklerini söylediler. Gayrimenkulde Türk yatırımcıların ellerini çabuk tutsun. İtalyayı seviyoruz Adadaki otelde 600 kişiye istihdam sağlıyoruz”.

Venedik Film Festivali kapsamında George Clooneyi Johnny Depp ve Lindsay Lohan gibi Holywood starlarını otelinde ağırlayarak dikkatleri üzerine çekmişti. Uyar, geçmiş dönemde Lindsay Lohan ile San Clemente Palace Otel ve diğer yatırımları üzerine lansman alanında çalışmıştı.

Metin Hara ile  geçtiğimiz yıl ilişkisini sonlandıran Adriana Lima ile görüntüleri ortaya çıkan Emir Uyar hakkında Avrupa basını, Lima’nın yeni  birlikteliği olduğu iddialarında bulunuldu ancak Uyar ile Lima’nın yalnızca iş görüşmesi için bir araya gelmiş olma ihtimalide düşünülmesi gerekiyor. Zira Emir Uyar San Clemente Palace Otel’de her yıl birçok ünlüyü ağırlıyor ve projeleri hakkında işbirliği yapıyor. Uyar, yakın zamanda kendisinden çok söz ettireceğe benziyor.

Etiketler: ,

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Emir Uyar
Gerçek adı: Emir Uyar
Doğum Tarihi: 1982 (37 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Meslek: İş Adamı
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

442.239 kez okundu

2.

Beren Saat

401.477 kez okundu

3.

Tarık Akan

300.120 kez okundu

4.

Azad Yılmaz

300.095 kez okundu

5.

Tarkan

240.819 kez okundu

6.

Volkan Demirel

229.259 kez okundu

7.

Ecrin Su Çoban

211.201 kez okundu

8.

Emre Mor

204.622 kez okundu

9.

Ersay Üner

200.895 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

197.076 kez okundu