Emine Halil

Emine Halil Balkan Ninnisi isimli dizi de canlandırdığı Ayşen karakteri ile tanınmıştır. Güzel oyuncu hakkında ekran severler tarafından merak edilen sorulara cevaplar. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Emine Halil Kimdir?

Emine Halil oyuncu ve tiyatrocu. Makedonya’da, Milli Kurum Türk Tiyatrosu bünyesinde tiyatro çalışmalarını sürdürmektedir.

Emine Halil Kaç Yaşında? Doğum Tarihi

Emine Halil 30 yaşındadır. Doğum tarihi 17 Kasım 1992, burcu ise akrep’tir.

Emine Halil Nereli?

Emine Halil aslen Makedonya, (Skopje) Üsküp’lüdür. 1992 yılının Kasım ayında Üsküp’de dünyaya gelmiştir.

Rol aldığı diziler dışında tiyatro oyuncusu olan başarılı isim, ilk dizi oyunculuk deneyimini TRT 1 ekranlarında yayınlanan Balkan Ninnisi isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Dizi de Ayşen karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Dizi de ayrıca, Erdal Özyağcılar, Benu Şahin, Kaan Turgut, Deniz Gürkan, Selviye İnci, Merih Öztürk, Özlem Türkad, Emre Bey, Can Kolukısa, Gözde Çığacı, Hakan Boyav, Filiz Ahmet, Sarp Bozkurt, Suzana Akbelge, Firdaus Nebi, Süleyman Kara, Bedia Begovska, Elyesa Kaso, Slagana Vujosevic ve Burak Rahman gibi isimler de oynamıştır.
Emine Halil kimdir
İlk beyaz perde deneyimini ise Söğüt isimli film ile yaşamıştır. Güzel oyuncu resmi instagram hesabını @eminehallil ismi ile kullanmaktadır.

Oynadığı Diziler:

2022 – Balkan Ninnisi (Ayşen) (TV Dizisi)
2021 – Tina’s Problem (Kısa Film) (Medical Trainee 5)
2019 – Söğüt (Mitana)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz