Emine Gülşen Sarıcan

Emine Gülşen Sarıcan aslen nereli? kaç yaşında? aşçılık mesleği, hayatı, ailesi, doğum tarihi, doğum yeri, kısaca hakkında merak edilen hayatı ve biyografi bilgileri.

1977 yılının Ağustos ayında aslen Adana’da dünyaya gelmiştir, burcu Aslan’dır.

Emine Gülşen Sarıcan mesleki kariyeri;

Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünde üniversite eğitimini sürdürürken okulu yarıda bırakmak zorunda kalmıştır. Alaylı olarak yetişen Emine Gülşen Sarıcan, bu mesleği daha iyi nasıl yapabilirim sorusunu kendisine sormuş ardından yat şefi olmaya karar vermiştir. İlk olarak kendisine kurduğu bir web sitesi ile ilk işlerini almıştır. Daha sonra iki iş adamına hizmet etmiş ve yurt dışına çıkmaya karar vermiştir. Daha sonra ise Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin danışmanı Jean Pierre Thomas’ın yatında bir yaz boyunca çalışmıştır. 2014 senesinde Hindistan’ın en zengin isimlerinden olan Nusli Wadia’nın ailesine hizmet etmiştir. 2015 yılında ise dünyanın en büyük yat acentelerinden Ocean İndependence ile çalışan bir başka yata geçiş yapmıştır. Louis Vuitton markasının sahiplerine hizmet etmiş bir çok ülkeyi gezmiştir. Yaz döneminin ardından Celestyal ve Louis Cruises gemilerinde Executive Sous Chef olarak işe başlamış, 2600 yataklı bir kurvaziyer gemisinde ilk Türk kadın ve ilk kadın executive sous şef yani baş aşçı ünvanına sahip olmuştur. 4 ay Kanarya Adalarında kalmış, İspanya, Fas, Portekiz’e Funchal gezisi yapan gemide çalışmıştır. Temmuz ayında 15 gün İngiliz bir şirket ile Meksikalı çok önemli, gizli bürokrat ve iş adamlarını ağırlamış yemekler hazırlamıştır.

İngilizce ve başlangıç seviyesinde Almanca bilmektedir.

Ani bir karar ile evlenmiş o dönemde Elazığ’a taşınmıştır. Ancak ardından Antalya’ya yerleşmiştir. Bir oğlu ve Nilgün isminde bir kız kardeşi vardır. Oğlu’nun Anadolu mutfağını sevdiğini, hamburgeri değil kebabı tercih ettiğini, ayrıca en küçük kardeşinin de kendisi gibi mutfakta çok başarılı olduğunu belirtmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz