Emily Ratajkowski

1991 doğumlu dünyaca ünlü model ve oyuncu Emily Ratajkowski İngiltere Londra Westminster’de dünyaya gelmiştir.

Anne tarafından İsrail asıllı, baba tarafından ise Polonya asıllıdır. Babası John ressam ve öğretmenlik yapmış, annesi Kathleen Balgley ise akademisyen’dir. Emily Ratajkowski 5 yaşında iken ailesi Amerika Kaliforniya Encinitas şehrine taşınmıştır. 14 yaşında düzgün fiziği nedeni ile ailesi tarafından Ford Models ajansına kayıt ettirilmiştir. Lise’yi babasının öğretmenlik yaptığı San Dieguito Akademisinde tamamladı. 2009 senesinde Kaliforniya Üniversitesine kayıt olmuş ancak model ve mankenlik kariyeri nedeni ile okulu birinci sınıfta bıraktı.

Uzun süre podyumlarda yer alan Ratajkowski ayrıca oyunculuk kariyerinede 2004 yılında Andrew’s Alteration isimli kısa film ile adım atmıştır. 2005 yılında A Year and a Day ardından İCarly, We Are Your Friends ve The Spoils Befofe Dying adlı dizilerde rol almıştır.

İlk sinema deneyimini ise Gone Girl adlı dizide canlandırdığı Andie Hardy karakteri ile gerçekleştirmiş ve oyunculuk anlamında büyük bir hayran kitlesine ulaşmayı başarmıştır.

Bugüne kadar, Allure, American Vogue, DKNY, Patrick Demarchelier for Love Magazine, Vogue Spain, Maria Claire, Es Magazine, InStyle, Vogue Germany, Harper’s Bazaar, Glamour Nick Jonas, Love Magazine, Maria Testino for British GQ, Derek Katella, Lachlan Bailey, Mert & Marcus, CR Fashion Book, Naj Jamai, Olivia Malone, Robin Thicke ‘Blurred Lines’ gibi bir çok kurumsal marka, dergi ve magazin dünyasında reklam çalışmaları yapmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz