Emete Gözügüzelli

0

Emete Gözügüzelli ASBÜ KKTC / Hukuk Fakültesi/Doç.Dr./Assoc.Prof/ Milletlerarası Hukuk Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Emete Gözügüzelli Kimdir? Nereli?

Akademisyen olarak çalışmalarını sürdüren Emete Gözügüzelli aslen Kıbrıs, Lefkoşa doğumludur. 1978 yılında dünyaya gelmiştir. Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Akademik Birimi Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı’dır.

YDÜ Yüksek Lisans Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden Yüksek Şeref Diploması ile mezun olmuştur. Bir süre Dışişleri Bakanlığı bünyesinde, müzakere süreçlerinde raportör ve ilgili idari işlerde çalışmış, akabinde TBMM Uluslararası Parlamenterler Birliği Başkanlığı Danışmanı olarak görev almıştır. Yine aynı dönem içerisinde, İsveç Parlamentosu himayesinde Dışişleri Enstitüsü tarafından düzenlenmiş olan, Doğu Akdeniz’in Güvenliği konusunda eğitime katılmış, Kıbrıs konusunda Parlamento üyelerine brifing vermiştir.

Alanı üzerinde yurt dışında ve Türk dünyasında pek çok konferansta konuşmacı olarak yer almıştır. Doç. Dr. Emete Gözügüzelli, Doktora eğitimini Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) de Uluslararası Deniz Hukuku üzerine yüksek şeref ile tamamlamıştır. Girne Amerikan Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi öğretim üyesi ve KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’nın Deniz Hukuku ve Enerji Danışmanı olarak görev almıştır.

Günümüze kadar pek çok dergi ve gazete de yayınlarının yanı sıra kitapları bulunmaktadır. Tarih, Tarihsel Olaylar ve Kişisel kategorilerinde eserler kaleme almıştır. Vurun Kahpe Kıbrıs’a isimli kitabın yazarıdır. Kitap Togan Yayıncılık tarafından okurseverler ile buluşturulmuştur.

İngilizce bilen Gözügüzelli, bir çocuk sahibidir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz