Emel Özkızıltaş

0

Emel Özkızıltaş hakkında merak edilen kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? evli mi? gibi bir çok sorunun cevabı. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1986 yılının Ağustos ayında İstanbul ‘da dünyaya gelmiş, burcu Aslan’dır. Lise mezunu’dur. Ekran severler tarafından katıldığı İşte Benim Stilim adlı yarışma ile tanınmıştır. Farklı tarzı ile yarışmanın renkli simalarından birisi olan güzel isim, 1.75 cm boyunda, kilosu ise 55’tir. Yarışma öncesinde kabin memuru olarak Özkızıltaş, yarışmaya katılmak için işinden ayrılmak zorunda kalmıştır. Ayrıca Kanal D’de yayınlanan Bugün Ne Giysem yarışmasında da boy göstermiş, yarışma da yaptığı Türkan Şoray‘ın balıkçı Azize karakteri taklidi ekran severlerin büyük beğenisini kazanmıştır. Zaten yarışmanın 2014 sezonunda da birinci olan isim olmuştur.

Emel Özkızıltaş günümüzde moda eğitimi almakta ayrıca Çarkıfelek yarışma programında hostes olarak görev almaktadır. Daha önce şarkıcı Abdullah Yıldız’ın seslendirdiği Mektup adlı şarkısının klibinde yer almıştır.

Emel Özkızıltaş özel hayatı;

Bir çok kaynakta belirtildiği üzere anne ve babası ayrıdır. Yaşantısını günümüzde annesi ve erkek kardeşi ile birlikte İstanbul’da sürdürdüğü belirtilmektedir. Babası ile hiç bir araya gelmediği de aktarılan güzel isim çok zor günler geçirmiş, hatta katıldığı yarışma programları için tarz giyinmek için evin kirasını bile ödeyememe durumu yaşamıştır. Asıl mesleği hosteslik olan güzel isim günümüzde ise hem yarışma programlarının, hem de oyunculuk dünyasının aranılan isimleri arasına dahil olmuştur. Katıldığı ve kazandığı yarışma sonrasında ise 100 Bin TL ödülün sahibi olmuştur.

Bir dönem televizyon ekranlarında yayınlanan Analar ve Anneler isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almıştır. 2019 yılı itibariyle resmi instagram hesabında takipçi sayısı 513bin civarındadır.

Katıldığı Yarışma Programları

2016 – Çarkıfelek
2015 – İşte Benim Stilim
2014 – Bu Tarz Benim

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz