Emel Yıldırım

1974 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Emel Yıldırım, Meslek lisesi hazır giyim bölümünden mezun olmuştur. 1993 yılında Türkiye güzellik yarışmasına katılıp ikinci olmuş, yarışmanın ardından moda ile tanışmıştır. Yaptığı tasarımlarla ilgi çekmiş ve hayatına modacı olarak devam etmiştir.

Emel Yıldırım 2000 yılında kendi adını verdiği ilk giyim mağazasını açmıştır. 2006 yılında Çırağan Sarayı’nda yaptığı ilk defilesi olan Ay Çarpması yoğun ilgi ve beğeni görünce müşterilerinin isteği üzerine Nişantaşı’nda ikinci mağazını açmıştır.

Emel Yıldırım, ünlü iş adamı Erdal Acar‘la 19 yıl boyunca evli kalmıştır. 2014 yılında evliliklerini anlaşmalı olarak sonlandıran çift birbirlerinden maddi veya manevi birşey talep etmedi. Ayrılıklarından hemen sonra ihanet dedikoduları ortaya çıktı ancak Yıldırım itiraz etmiştir. Bu evliliklerinden Eremcan ve Cansu isimli 2 çocukları vardır.

Günümüzde kendi markasını oluşturduğu kozmetik ve parfüm ürünlerini satışa sunmuştur. Sunduğu Programlar: Emel Acar ile En Baştan ve Emel Acar ile Yenidendir. Baba tarafından aslen İzmir’lidir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz