Elif Ömüriş

Elif Ömüriş hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Aslen nereli? kaç yaşında? eşi kim? mesleki kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1980 yılının Nisan ayında aslen İzmir’in Konak İlçesi’nde dünyaya gelmiştir. Çocukluk yıllarının ilk dönemleri Tepecik’te geçmiş, 1984 tarihinde Emrah isminde bir erkek kardeşi dünyaya gelmiş ve ardından ailesi ile birlikte Buca’ya taşınmıştır.

Elif Ömüriş eğitim hayatı;

Meşküre Şamlı İlkokulu, Buca Ortaokulu ve ardından Buca Lisesi’nde eğitim görmüştür. Son olarak 2003 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur.

Eğitim hayatı süresince bir çok sosyal faaliyetin içerisinde yer almıştır. Halk dansları, modern dans ve tiyatro ile ilgilenmiştir. Kısa bir süre İzmir’e yerleşmiş, daha sonra İstanbul’a taşınarak Coca-Cola’da görev almış, bu süre içinde Tango danslarına merak sarmıştır. 2007 yılından bu yana Tango ile iç içe hayatını sürdürmektedir.


2009 ve 2013 seneleri arasında, Mimar Sinan Üniversitesi Dans Kulübü, Kocaeli Üniversitesi Dans Kulübü ve Sabancı Üniversitesi Dans Kulübü bünyesinde Arjantin Tango Eğitmenliği yapmıştır. Türkiye Dans Federasyonu tarafından düzenlenen Kulüpler Arası Arjantin Tango Yarışması’nda 2009 yılı kategori 1. si olmuştur. Elif Ömüriş günümüzde aktif olarak İstanbul, İzmir ve Londra’da ders vermeye devam etmektedir. TANGOWELLNESS ‘in kurucusudur.

İstanbul, Belgrade (Sırbistan), Jordan (Ürdün), Milano (İtalya), St.Petersburg, Moskova, Londra, Kıbrıs, Ankara, İzmit, İzmir, Adana dahil birçok şehirdeki uluslararası festivallerde ve etkinliklerde gösterileriyle ve atölye çalışmaları ile yer almıştır.

2015 yılında ünlü müzisyen ve ses sanatçısı Bekir Ünlüataer ile evlenmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz