Elif Buse Doğan

Elif Buse Doğan kimdir? nereli? kaç yaşında? kısaca müzik kariyeri ve hayatı. Albümleri, sunduğu programlar, albümleri, kısaca biyografisi ve merak edilen soruların cevapları.

Türk Halk Müziği Ses Sanatçısı Elif Buse Doğan 1993 yılında dünyaya gelmiştir. Kocaeli doğumlu sanatçı Elif Buse Doğan baba tarafından aslen Sivas‘lıdır. Burcu ise Balık’tır. Maalesef boyu ve kilosu bilgilerine ulaşılamamıştır.

İlkokul, Ortaokul ve Lise’ye doğup büyüdüğü şehir Kocaeli’de tamamlamıştır. Dedesinin 2000 senesinde hediye ettiği bağlama ile müziğe adım atmıştır.

Elif Buse Doğan müzik hayatı;

2008 senesinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuvar Türk Halk Müziği Bölümü’nden mezun olmuştur. Ayrıca İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarını 1. olarak tamamlamış ve yüksek lisansını bu bölümde sürdürmektedir. Kültür Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Halk Müziği Korosu ile İstanbul’un farklı semtlerinde konserler vermiştir.

İlk Albümünü 2015 yılının Mart ayında Bi Haber isimli albüm ile çıkartan Elif Buse Doğan daha sonra Mart 2016 ilk single Gel Sevduğum ile müzik kariyerini sürdürmüştür.

2012 ve 2013 yılları arasında TRT Müzik kanalında canlı olarak yayınlanmış olan Can-ı Gönül isimli programda yer almış, yine aynı dönemde içerisinde CNN TÜRK başta olmak üzere bir çok özel kanalda, radyoda, konserlerde ve festivallerde türkülerini icra etmiştir.

2013’te Azerbaycan Ordu Günü etkinliklerinde Bakü-Yeşil tiyatro sahnesinde solist olarak yer almıştır. 2014 senesinde Ardahan Türküleri isimli albüm projesinde Aysun Gültekin, Gülay Sezer ve Emel Taşçıoğlu ile birlikte yer almıştır.

Karagöz Sanat Evi ve Assocıatıon Drom Kuruluşlarınca 24 – 31 Mart 2014 tarihleri arasında Ayvalık’ta düzenlenmiş olan Geleneksel Türk Müziği Atölyelerinden Ses Atölyesinin eğitimcisi olmuştur. Makamsal müzik üzerine eğitim almaya gelen Fransız müzisyenlere Türk Halk Müziği’ni ve Türk kültürünü aktarmıştır.

2015 yılının Şubat ayında, TRT Müzik ekranlarında gerçekleştirilen Sıra Sende Türkiye adlı yarışmaya katılmış ve üçüncü olmuştur.

2016 ve 2017 yılları arasında TRT Müzik’te Aşk İçin isimli müzik eğlence programını hazırlayıp sunmuş, günümüzde ise yine TRT Müzik ekranlarında Nefesten Nefese ve Kral Fm’de Elif Zamanı adlı türkü istek programını hazırlayıp sunmaya devam etmektedir.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz