Elçin Afacan

Elçin Afacan hem yer aldığı programlar, hem de diziler ile dikkatleri üzerine çeken başarılı oyuncular arasında yer almaktadır. Hakkında ise boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? doğum yeri neresi? gibi bir çok soru merak konusudur. Oynadığı diziler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1991 yılının Ocak ayında İstanbul’da dünyaya gelen Elçin Afacan, kova burcudur, boyu 1.68 cm, kilosu ise 62’dir. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Devlet Konservatuvarı mezunudur. Oyunculuk dışında tenis ve lisanslı yüzme sporcusu olan başarılı isim ayrıca resim yapmakta ve şarkı sözleri de yazmaktadır.

Elçin Afacan oynadığı diziler;

İlk ekran deneyimini 2016 senesinde, Fox Tv ekranlarında yayınlanmış olan Görevimiz Komedi isimli yarışma programı ile gerçekleştirmiş, yine aynı sene İçerde isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almıştır.

2017 senesinde yine Fox Tv ekranlarında yayınlanmış olan ve başrollerini Tuvana Türkay iye Murat Ünalmış‘ın üstlendiği Deli Gönül adlı dizide rol almıştır. Yine aynı kanalda Fox Tv’de yayınlanan Bir Aile Hikayesi adlı dizi dede oynayan Elçin Afacan dizide Beste karakterine hayat vermiştir. Oynadığı Bir Aile Hikayesi adlı dizide canlandırdığı Beste karakterini canlandırmak için 20 kilo aldığı belirtilmiştir. Hayatında ki en büyük çılgınlığında aldığı bu 20 kilo olduğunu dile getirmiştir.

Dizilerde rol almasının yanı sıra bir çok tiyatro oyununda da sahne almıştır. Sosyal medya hesaplarını da aktif bir şekilde kullanan başarılı oyuncunun günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 41,4bin civarındadır.

Tiyatro oyunları;

2020 – Übü Hep Übü (Oyuncu)
2017 – Blu (Oyuncu)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz