Ekrem Kızıltaş

0

Ekrem Kızıltaş Takvim Gazetesi köşe yazarı. Medya Derneği Başkanı. Hakkında merak edilenler, kısaca kariyeri, eğitimi, hayatı ve biyografi bilgileri.

Ekrem Kızıltaş Kimdir?

Ekrem Kızıltaş gazeteci, Takvim Gazetesi Köşe yazarı, Medya Derneği Başkanı.

Ekrem Kızıltaş Nereli?

Ekrem Kızıltaş Ordu’ludur. Aslen baba tarafından Ordu İli nüfusuna kayıtlıdır.

Ekrem Kızıltaş Kaç Yaşında?

Ekrem Kızıltaş 65 yaşındadır. Doğum tarihi 20 Eylül 1958, doğum yeri ise Ordu.
ekrem kiziltas2
Eğitim Hayatı:

İlkokul, ortaokul ve lise tahsilini doğup büyüdüğü memleketi Ordu’da tamamlamıştır. Ardından Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olmuştur. İletişim Fakültesi mezuniyeti sonrasında, Çatı Dergisi’nde yazı işleri müdürü olarak çalışmaya başlamıştır.

1980’de haftalık Sebil dergisinde yazı işleri müdürlüğü yapmıştır. 1980 ve 1981 yılları arasında Yeni Devir Gazetesi’nde sekreterlik yapmıştır. Daha sonra Hikmet Yayınları’nda yayın müdürlüğü yapmış ve 1984 yılından itibaren Milli Gazete’de yazı işleri müdürü olarak çalışmalarını sürdürmüştür.

Geçmişten günümüze gazetelerde birçok inceleme-araştırma yazıları yayınlanmış, TV 5’de Haber Programları yapmıştır. 2011 senesinde yazdığı, Necmettin Erbakan’ın hayatını anlattığı “Herkesin Hocası Erbakan” isimli kitabı bulunuyor.

Evli ve 8 çocuk babasıdır. Kızıltaş, günümüz itibariyle Takvim Gazetesi köşe yazarlığını sürdürmektedir. Resmi twitter hesabı @ekremkiziltas resmi instagram hesabı ise @ekremkiziltas1 ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz