Ekrem Kerem Oktay

1982 yılında dünyaya gelen Ekrem Kerem Oktay, Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunudur. Eğitim döneminde öğrenci konseyi seçimlerinde 10 yıldır öğrenci konseyini elinde bulunduran gruba karşı Başkanlık seçimlerini kazanmış, 2004’te Prag’da düzenlenen Genç Liderler Zirvesi’ne davet edilerek Türkiye temsilcisi sıfatı ile zirvede yer almıştır.

Lisans’ın ardından Jean Monnet bursu ile Leiden Üniversitesinde Avrupa Hukuku alanında yüksek lisans derecesi alan Ekrem Kerem Oktay, Türkiye’ye döndükten sonra Ankara’da bulunan bir düşünce kuruluşu, Türkiye Ekonomi Politika Araştırmaları Vakfı (TEPAV) bünyesinde Analist olarak göreve başlamıştır.

İş ve eğitim hayatının yoğun bir tempoda sürmesine rağmen siyasi çalışmalarınıda sürdürmektedir. 2007 senesinde Çankaya İlçe Delegesi, Ankara İl Delegesi ve Kurultay Delegesi seçilmiş, 2010’da Çankaya İlçe, Ankara İl ve Kurultay Delegeliği’ne tekrar seçilen isim olmuştur. Daha sonra 33. Olağan ve 18. Olağanüstü Kurultaylar da Parti Meclisi Üyeliği görevlerini üstlenmiştir. Günümüzde Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Doktora Eğitimini devam ettirmektedir.

2006 senesinde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı, Kemal Kılıçdaroğlu‘nun Ekonomi ve İş Dünyasından Sorumlu Başdanışmanı olarak görev almıştır.

1982 doğumlu Ekrem Kerem Oktay, Ankara‘da dünyaya gelmiş, baba tarafından aslen Siirt‘lidir. Babası eski imar ve iskan bakanı politikacı Mehmet Nebil Oktay’dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz