Ekrem Keles̜

Ekrem Keles̜ hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? aslen nereli? eğitim hayatı, kısaca biyografi bilgileri.

1958 yılında aslen Konya İli, Seydişehir İlçesi’nde dünyaya gelmiştir. Doğup büyüdüğü şehir Konya’da, Konya İmam Hatip Lisesi ve 1981 senesinde Konya Yüksek İslam Enstitüsü’nü tamamlamıştır. 1985’te Haseki Eğitim Merkezi 4. Dönem Müftüler ve Vaizler İhtisas Kursunu tamamlamış, 1988 yılında ise Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde Yüksek lisans yapmıştır.

1994’te İslam Hukukunun Kaynağı Olarak İcma konusunda Ankara Üniversitesi’nde doktora yapan Dr. Ekrem Keles̜, 1985 ve 2005 yılları arasında Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanlığı yapmıştır. 2005 ve 2008 arası Mekke-i Mükerreme’de Din Hizmetleri Ataşeliği, 29 Ağustos 2008 tarihinde ise Din İşleri Yüksek Kurulu Üyeliğine seçilmiş, Kurul Başkan Vekilliği yapmıştır.

Dr. Ekrem Keles̜ Fransızca ve Arapça bilmektedir. Bazı deneme ve makaleleri Diyanet dergilerinde yayınlanmıştır.

Bazı kitapları, Yunus Emre Divan, En Güzel Örnek Hz. Peygamber, Umre Duaları, Ailenin Din Kılavuzu, Seha Neşriyat ve Kutsal İklimde Dua.

Din İşleri Yüksek Kurulu Başkan Vekilliği görevini sürdürürdüğü dönemde, 30 Aralık 2010 tarihinde Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığı görevine atanmıştır. 2017 yılında Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in emekliye ayrılmasının ardından vekaleten Diyanet İşleri Başkanlığı’na getirilmiştir. Günümüzde Diyanet İşleri Yüksek Kurulu Başkanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz