Ekrem Alfatlı

0

Ekrem Alfatlı (BBP) Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı. Hakkında merak edilenler, kısaca eğitimi, kariyeri, çalışmaları, hayatı ve biyografi bilgileri.

Ekrem Alfatlı Kimdir?

Ekrem Alfatlı Yeminli Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Siyasetçi, Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı.

İlkokul ve Ortaokul tahsilini doğup büyüdüğü Bursa’da tamamlamıştır. Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü mezunudur. Dış Ticaret konusunda da ön lisans eğitimi almıştır.

Uzun seneler, özel sektörde muhasebe müdürü ve yönetici olarak çalışmıştır.

1996 senesinde kendisine ait Mali Müşavirlik Bürosu’nu kurmuştur. 15 seneyi aşkın süredir, serbest olarak Yeminli Mali Müşavir ve Bağımsız denetçi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Ekrem Alfatlı İş Hayatı

Ekrem Alfatlı Bursa SMMM ve YMM Odasının çeşitli kurullarında görev almıştır.

TÜRMOB ve Bursa SMMM Odası’nın eğitmen kadrosunda İş Mevzuatı; Denetim ve Meslek Hukuku, TTK ile Borçlar Kanunu derslerinin eğitimlerini vermiştir.

Mesleki seminerlerin yanı sıra uygulamalı ekip çalışmalarına başkanlık yapmıştır. Mesleki konuların yanı sıra, siyasi ve spor konularında da birçok dergide yazıları ve makaleleri bulunmaktadır.

Alfatlı Bağımsız Denetim A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığını; Ay Bir (İslam Ülkeleri Akademisyen Yazarlar Birliği) denetleme kurulu başkanlığı, Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı kurucu üyesi, Uzun yıllardan bu yana Bursa da faaliyette bulunan Bisag (Bursa İhtisas ve Stratejik Araştırmalar Grubu) üyeliği, ayrıca birçok dernek ve sivil toplum kuruluşunda gerek üye , gerekse de yönetici olarak topluma faydalı olma konusunda çalışmalar yapmaktadır.
ekrem alfatli1
Üyelikleri:

Bursa SMMM odası disiplin kurulu üyeliği.
İki dönem Bursa YMM odası Denetleme kurulu ve Disiplin Kurulu üyeliği.
Alfatlı Bağımsız Denetim A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı.
Ay Bir (İslam Ülkeleri Akademisyen Yazarlar Birliği) denetleme kurulu başkanlığı.
Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı kurucu üyesi.
Bisag (Bursa İhtisas ve Stratejik Araştırmalar Grubu) üyeliği.

Alfatlı, birçok platform ve dernekte aktif görev almıştır. Ayrıca aktif bir spor hayatına sahip olan Alfatlı, Karate Milli Hakemliği; İki dönem TKF Denetleme Kurulu Başkanlığı görevinin yanında, Karate alanında faaliyet gösteren amatör spor kulübü başkanlığını yapmaktadır.

Ekrem Alfatlı Siyaset Hayatı

Ekrem Alfatlı Kurucusu rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu‘nun olduğu, Büyük Birlik Partisi’nin kuruluşundan bu yana parti bünyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Büyük Birlik Partisi Bursa İl Başkan yardımcılığı, İl Başkanlığı, MKYK Üyeliği, Genel Muhasip Yardımcılığı, BBP Yüksek İstişare Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir.

Günümüz itibariyle, BBP Genel Başkan Yardımcılığı görevine devam etmektedir.

Büyük Birlik Partisi’nden Milletvekili, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve İl Genel Meclisi Adaylıkları bulunmaktadır.

Ekrem Alfatlı Nereli?

Ekrem Alfatlı Bursa doğumludur. Aslen baba tarafından Bursa nüfusuna kayıtlıdır.

Ekrem Alfatlı Kaç Yaşında?

Ekrem Alfatlı 60 yaşındadır. Doğum tarihi 22 Şubat 1964, doğum yeri Bursa.

Evli olan Alfatlı, üç çocuk babasıdır.

Resmi instagram hesabı @ekrem.alfatli resmi twitter hesabı ise @AlfatlEkrem ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz