Ekin Uzunlar

Karadeniz’in kaliteli seslerinden, müzisyen ve şarkıcı Ekin Uzunlar 1991 doğumludur. Aslan burcudur. Ekin Uzunlar İstanbul’da doğmuştur. Baba tarafından Arnavut asıllı anne tarafından ise aslen Trabzon Çaykara kökenlidir.

Çok küçük yaşlarda müzik ile tanışan Ekin Uzunlar henüz 8 yaşında iken kemençe çalmaya başlamıştır. Karadeniz müziğini batı müziği ile yoğruşturan Ekin Uzunlar seslendirdiği parçalarda sesinin yanı sıra, mizahi anlayışı, sahne performansı ve renkli karakteri ilede gönüllerde taht kurmayı başaran ender isimlerdendir.

Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro bölümünden mezun olan Ekin Uzunlar bir dönem Fenerbahçe takımı alt yapısında futbol oynamıştır. Bir süre Teona adlı Karadeniz müzik grubunda kemençe çalmış ardından yoluna tek devam etme kararı almıştır.

2012’de Sır, 2013’te Rüzgar ve Çaykara Dağları, 2014’te Sensiz Geceler, 2015’te Alışamadı Gönlüm, 2016’da Duy Sesimi, Karadeniz’e Kalan 3 albümünde, Alışamadı Gönlüm ve Duy Sesimi şarkıları, 2017 yılı Ocak ayında, Hediye isimli klibi ve 2018 yılında ise Son Bir Kez isimli single ile müzikseverlerle buluşmuştur.

Sanatçı kimliğinin yanı sıra oyuncu olarakta tanınan Ekin Uzunlar 2013 yılında Tepenin Uşakları isimli filmde Mecnun karakteri ile oyunculuk yapmıştır.

Müziklerini Yaptığı Sinema Filmleri ve Belgeseller:

2013 – Tepenin Uşakları
2014 – İki Ada Bir Göç (Belgesel) Yıldıray Yanlı ile birlikte
2016- Temel ile Dursun İstanbul’da

Ayrıca 2011 yılında Sümela’’nın Şifresi ve 2015 yılında Bizim Hikaye filmlerinin Soundtracklerine kemençesi ile eşlik etmiştir.

Kemençesi ile yer Aldığı Diğer Projelerise, Resul Dindar’ın Divane ve Dalgalan Karadeniz, Karadeniz’e Kalan albümün Koliva’ya, Volkan Arslan’ın Puğar, Erdal Bayrakoğlu’nun Sesumi Duyacaksun, Onay Şahin’in İspendam, Koliva’nın Yüksek Dağlara Doğru, İmera‘nın Ena, Mustafa Ceceli‘nin Kalpten, Adem Gümüşkaya‘nın Ayrılık Aşktan Ötedir, Niyazi Koyuncu‘nun Liva albümlerine kemençesi ile eşlik etmiştir.

Son dönemlerin en fazla dikkati çeken ve izlenen dizilerinden olan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz isimli dizinin Soundtracklerinde ise Selçuk Balcı ile beraber Kemençe çalmıştır.

2 Yorumlar

 1. Merhaba Ekin kardeşim
  umarım her zaman iyisindir
  Senin gibi bir şarkıcıyla tanıştığıma memnun oldum
  seni çok ama çok seviyorum kardeşim
  4 yıl sonra görüşürüz Türkiye’de o zamana kadar çok ama çok dikkatli ol Ekın kardeş
  İyi şanslar, bu çok
  Şimdilik… .

 2. Selamler Her Kese
  Ekin Abi Seni Çok Seviyorüm Iyi Ki Varsin
  şarkılarin’da Çok Güzel’dir
  Iyi şanslar Sene kardeşim
  Kendine Dikkat Et Abi
  Eyvallah♥️♥️♥️♥️♥️

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz