Egemen Uysal

Egemen Uysal hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? oynadığı sinema ve diziler. Kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

2008 yılında dünyaya gelen çocuk oyuncu Egemen Uysal aslen Bursa doğumludur. Boyu 1.47 cm, kilosu ise 45’dir. Yaşantısını yine doğup büyüdüğü Bursa’da sürdüren Egemen Layla Şirin Oyunculuk Ajansına bağlı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Oyunculuk kariyerinin yanı sıra, Peyami Safa Ortaokulu’nda eğitim hayatına devam etmektedir. Gitar, piyano ve sanat ile iç içe yetişmiş, ayrıca kitap okumayı çok sevmektedir. Daha önce reklam filmlerinde yer almış, Bal Parmak Ballımix vb. reklam çalışmalarında bulunmuştur.

Egemen’in en son 2021 senesinde EXXEN Platformu üzerinden yayınlanması planlan Sihirli Annem isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olduğu açıklanmıştır. Dizi de Cem karakterini canlandıracağı belirtilmiştir. Ayrıca dizinin bazı diğer oyuncuları Tara Mcmillen, Nisa Sofiya Aksongur, Cemre Demircan, Ogeday Girişken, Emre Altuğ, Açelya Topaloğlu, Aras Özdoyran ve Hande Katipoğlu.

Exxen bilindiği üzere ünlü yapımcı, televizyoncu Acun Ilıcalı‘nın 2021 yılının başında yayına başlayacak olan dijital platformu’dur.

Egemen Uysal resmi instagram hesabını egemenuysal16 ismi ile kullanmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz