Efe Birinci

Efe Birinci hakkında merak edilen futbol kariyeri. Peki aslen nereli? kaç yaşında? hangi takımların alt yapılarında forma giydi? oynadığı takım, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

2004 yılının Ocak ayında İstanbul Silivri’de dünyaya gelen Efe Birinci Seymen Mahallesi’nde yetişmiştir. Oğlak burcu’dur, günümüzde futbol ile birlikte lise eğitimini sürdürmektedir.

Efe Birinci oynadığı takımlar;

Geçmiş yıllarda Çorlu Kaymakamlığı tarafından düzenlenmiş olan Mahalleler arası futbol turnuvası’na mahalle takımı ile katılmıştır. Turnuva’da gösterdiği başarılı performansı ile Çorlu Fenerspor Kulübü antrenörlerinin dikkatini çekmiş ardından Çorlu Fenerspor Kulübü alt yapısına dahil edilmiştir.

2 sene Çorlu Fenerspor alt yapısında forma giyen genç yıldız daha sonra Çorluspor 1947 takımına geçmiş ve takımın U14 kategorisinde sol bek olarak forma giymiştir. Her geçen gün artan performansı ile büyük kulüplerinde transfer listesine giren genç futbolcu kısa süre sonra ise Antalya’da düzenlenmiş olan Türkiye U14 Milli takım aday seçmelerine davet edilmiştir. Seçmelerde yine kendisini göstermeyi başarmış ve Genç Milli Takımlar sorumlusu Tolunay Kafkas tarafından U14 Milli takımına seçilmiştir.

2019 yılında 16 Yaş Altı Milli Futbol Takımının, 17-19 Eylül tarihlerinde Polonya ile deplasmanda oynanan hazırlık maçlarının aday kadrosundada yer almıştır.

2018 sezonunda ise Türkiye’nin köklü kulüplerinden Trabzonspor takımı’na transferi gerçekleşmiştir. Trabzonspor ile birlikte Bursaspor ve daha bir çok takım Birinci için kıyasıya transfer mücadelesi vermiştir. Gelecek yıllarda uzun süre Türkiye A Milli takımında forma giyecek kapasiteye sahip genç yetenekler arasında gösterilmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz