Eda Nur Gülbudak

Eda Nur Gülbudak Dönence isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almıştır. Başarılı isim hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Eda Nur Gülbudak Kimdir?

Eda Nur Gülbudak sinema, film ve dizi oyuncusu. Antalya’nın Serik İlçesi’nde Sağlık Meslek Lisesi’nde okumuştur. Kendisinden büyük bir ablası vardır. Lise döneminden beri tiyatro sahnelerinde yer almış her dönem oyunculuğa büyük bir ilgi duymuştur. Ünlü youtuber Başak Karahan ile Lise 3. sınıfta iken tanışmış, Karahan ile yakın arkadaştır.

Eda Nur Gülbudak Nereli?

Eda Nur Gülbudak aslen Isparta doğumludur. Sosyal medya dünyasınında çok yakından tanıdığı bir isimdir. İlk zamanlar her ne kadar sosyal medya ile tanınmış olsada günümüz itibariyle profesyonel olarak oyunculuk kariyerine devam etmektedir.

Eda Nur Gülbudak Kaç Yaşında?

Eda Nur Gülbudak 24 yaşındadır. Doğum tarihi 11 Aralık 1998, burcu ise yay’dır.

Eda Nur Gülbudak Boyu, Kilosu

Eda Nur Gülbudak 1.71 boyunda ve 53 kilodur.
eda nur gulbudak6

Eda Nur Gülbudak Oynadığı Diziler:

Edanur Gülbudak ilk dizi oyunculuk deneyimini Ebru Ay’ın oyuncu koçluğunda Beni Bırakma isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Focus Film tarafından açılmış olan seçmeleri kazanmış ve hem güzelliği hem de yeteneği ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Daha önce 2019 senesinde 7 isimli film ile yine bir oyunculuk deneyimi gerçekleştirdiği belirtilmektedir. Başarılı isim Chubbuck sistemi ile oyunculuk dersleri almıştır. Tüm bunların yanı sıra Muay Thai sporu ilede ilgilendiği belirtilmektedir.

2018 yılından bu yana oyunculuk kariyerini sürdüren güzel isim Beni Bırakma, Kasaba Doktoru, Dönence, Altay gibi birçok film ve dizide rol almıştır. Dönence dizisi oyuncuları Nazlı Çetin, Didem İnselel, Emre Kınay, Ülkü Hilal Çiftçi, Ogün Kaptanoğlu, Can Kızıltuğ, Alara Bozbey, Doğa Karakaş, Atakan Hoşgören, Umut Kaya, Can Kızıltuğ, Şebnem Doğruer, Mesut Yılmaz gibi isimlerden oluşmuştur.

Resmi instagram hesabı olan @edanurgulbudak ‘ın takipçi sayısı günümüz itibariyle 32bin civarındadır.
eda nur gulbudak2

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz