Eda Doğanay

Eda Doğanay Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi bölümü mezunudur. Erdal Erzincan eğitim merkezinde enstrüman eğitimi alan Eda Doğanay usta sanatçı Seyfi Doğanay’ın kızıdır. Baba tarafından aslen Tunceli’lidir.

İlk sahne deneyimini henüz altı yaşında iken babasının bir halk konseri esnasında sahneye alması ile gerçekleşmiştir. Sonrasında ise babasınında desteği ile Üsküdar Emin Ongan Musiki Cemiyetinde Türk Sanat Müziği eğitimi almıştır.

Ayrıca önemli isimlerdende ve Tasavvuf Müziği eğitimi alan Eda Doğanay Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi Bölümü ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı mezunudur.

Yurt dışında ve yurtiçi’nde bir çok konser veren Doğanay 1980 doğumludur.

Özellikle Çektiklerim sendendir, unutamadım, yoruldum artık, babam ve ömrüm parçaları ile müzik severlerin büyük beğenisini kazanmayı başarmıştır.

Bugüne kadar üç albüme imza atan sanatçının Sevdama Kurban Olasın, Unutamadım ve Dinle isimlerinde albümleri müzik piyasasındaki yerini almıştır.

11 Yorumlar

  1. şarkıların su misali benim için bir zaruret arzetmektedir. dinlememek için hiç bir neden yoktur.21 yıl boyuca orkestra çalışmalarımda merhum babanızın şarlılarını hem sazım hem sözümle elimden geldiği kadar dinleyenlerime sunmaya çalıştım. babanızı kaybetiğimizde üzülmüştüm ama şu an o üzüntüye derman sizsiniz . Allah yolunuz açık etsin…. selamlar saygılar sevgiler

  2. kizima cok benziyorsun,sesinide cok begeniyorum.kizim gibi seviyorum.sesine kurban.yolun marmarise duserse misafir etmek isterim.selamlar.birde cocugun oldugunu ogrendim,hayirli olsun.

  3. Alevilik kürtlük buysa bende alevi kürdüm. Hepimiz bu aşkın bir alevi değilmiyiz. Sağı solu bilmem seyfi baba ilk göz ağrımızdı temiz ahlaklı bir adamdı.. Bu ülkenin her biri kıymetli bir mücevher değerli bir madendir. Irkın cinsin ne olursa olsun önce karakterin ahlağın olsun. Babanın ruhu şad olsun

  4. Eda doğanay olsun Rahmetli üstadımız seyfi doğanay olsun yerleri bambaşka cuma günü eda doganay Bnm.aracimla seyahat etti tanıdım fakat yorgundu konuşamadım işleri çok zor halk için türküler için ömürlerini feda ediyorlar yolları daima açık olsun

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz