Eda Akalın

Eda Akalın kimdir? Yeni sezonda Keşke Hiç Büyümeseydik dizisinde İlkay’ı canlandıran genç oyuncu hakkında merak edilen soruların cevapları.

Eda Akalın 2018 yılında Show Tv ekranlarında yayınlanan Keşke Hiç Büyümeseydik dizisinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Dizide İlkay karakterini canlandırmaktadır.

İlköğretim eğitiminden bu yana tiyatro ile ilgilenmektedir. Tiyatro hayatına İngilizce Tiyatro ile adım atmış, ardından Lise döneminde Fransızca Tiyatro yapmıştır. Lise tiyatro ekibi ile festivallerde 1.lik ödülü kazanan genç oyuncu, en son Carmen isimli oyunda En iyi kadın oyuncu ödülü ile Paris’te İnsan Hakları Konferansı’na katılımı gerçekleşmiştir.

3 ay İngilizcesini geliştirmek için Washington D.C.’de Georgetown Prep’te bulunmuştur. Ayrıca Fransızca için de yaz sezonunda Paris’te Accord isimli bir okulda dil eğitim almıştır.

Daha sonra Duru Tiyatro’da devam eden başarılı oyuncu, Bilgi Üniversitesi Reklamcılık ve Sosyoloji bölümü mezunudur. Erasmus programı ile katıldığı, Amsterdam’dan dönmüş eğitimini Craft Oyunculuk atölyesinde sürdürmüştür. Eda Akalın oyunculuğun yanı sıra, hikaye, oyun metinleri, şarkı sözü ve senaryo yazmaktadır.

Eda Akalın İstanbul doğumludur, ancak baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır. Ayrıca boy, kilo ve diğer bilinmeyen özellikleri araştırılmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz