Ecrin Bolkar

Ecrin Bolkar dublaj sanatçısı, şarkıcı ve oyuncu. Rol aldığı Aslında Özgürsün isimli dizi ile dikkat çekmiştir. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ecrin Bolkar Kimdir? Nereli?

1986 doğumlu olan Ecrin Bolkar oyuncu, şarkıcı ve aynı zamanda dublaj sanatçısı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Aslen Yozgat’lıdır, 1986 senesinde Yozgat’ta dünyaya gelmiştir. Ancak çocukluk yılları Kocaeli’de geçmiştir. Kocaeli’de 1999 senesinde yaşanan deprem faciasının ardından, tekrar Yozgat’a dönüş yapmıştır.

Kayseri Erciyes Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunudur. Eğitim döneminde ve sonrasında, tiyatro ve müzik-dans ile ilgilenmiş bu konuda eğitimler almıştır. Rol aldığı tiyatro oyunları ve dizilerin yanı sıra, bir çok başarılı projede seslendirme sanatçısı olarak çalışmalar da bulunmuştur. Netflix izleyicisi ile buluşan Tales of the City dizisinde Anna Madrigal’in gençliğini seslendirmiştir. Yine Netflix de yayınlanan Pose dizisinin Mj Rodriguez’inin Türkçe seslendirmesini üstlenmiştir.

2022 yılında Hayatını ve kalemini kadınları özgürleştirmeye adamış gazeteci-yazar Duygu Asena’nın en çok okunan romanından uyarlanmış olan Aslında Özgürsün isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almıştır. Dizi de Deniz Çakır ve Bade İşçil başrolü üstlenmiştir. Aslında Özgürsün asdı dizi GAİN platformunda yayınlanmıştır.

Resmi instagram hesabını @_ecrinbolkar kullanıcı ismi ile aktif olarak kullanmaktadır. Günümüz itibariyle takipçi sayısı ise 22,8bin civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz