KimNereli.net

Ece Tatay

Ece Tatay Kimdir?

Ece Tatay
Gerçek adı: Ece Tatay
Doğum Tarihi: 13/09/2001 (19 yaşında)
Eğitim Durumu: Lise
Medeni Hali: Bekar
Burç: Başak
Meslek: Oyuncu
Doğum yeri: Diyarbakır

Ece Tatay Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Ece Tatay rol aldığı sinema filmleri ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Hakkında ise aslen nereli? boyu, kilosu kaç? eğitimi, doğum yeri, doğum tarihi gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca oyunculuk hayatı ve biyografi bilgileri.

2001 yılının Eylül ayında dünyaya gelen genç oyuncu aslen Diyarbakır’lıdır. Boyu ve kilosu bilgisine ulaşamadığımız Tatay’ın burcu ise başak’tır.

Ece Tatay oyunculuk kariyeri;

Bir tanıdığının vasıtası ile Hükümet Kadın filmi için bir ajansa gitmiş, deneme çekimlerine katılmış, sonrasında küçük bir rolle filme dahil olmuştur. Bu film ilk sinema deneyimini yaşadığı film olmuştur. Bu filmde Demet Akbağ gibi usta oyuncularla birlikte rol almıştır. Ayrıca idolü ve en beğendiği oyuncu da Demet Akbağ’dır.

Daha sonra Yarım adlı bir filmin çekileceğini duymuş, filmin deneme çekimlerine katılmış, yapımcı ve yönetmenin dikkatini çekmiş ve bu filmde de rol almıştır. Rol aldığı Yarım isimli film ile birlikte pek çok ödül için adaylıklar elde etmeyi başarmıştır.

Kristal Kayısı’da Ulusal Uzun Film Yarışması Kemal Sunal Halk Ödülü’ne ve Jüri Özel Ödülü’ne uzanan Yarım filminin Altın Kozalı genç oyuncusudur. Ayrıca Yönetmenliğini Çağıl Nurhak Aydoğdu’nın yaptığı bu film, Los Angeles’taki SEEfest Film Festivali’nde ‘İzleyici En İyi Film Ödülü’ almayı başarmıştır.

Güzel oyuncu çocukluk yaşlarından bu yana film izlemeyi çok sevmekte ve her zaman kalbinin köşesinde oyuncu olmak gibi bir fikrin yattığını dile getirmiştir. Günümüzde yaşantısını doğup büyüdüğü memleketi Diyarbakır’da sürdürmektedir. Ailesine çok bağlı olan Tatay film çekimlerinde gerçekleşen bir sahne için başka bir şehre gitmek zorunda kalmıştır. Çekim sonrası dönüşte babasına sarılıp ağladığını, çok duygulandığını belirtmiştir.

Buna rağmen Seyahat etmeyi de çok seven Tatay ayrıca, sinemaya gitmeyi, kitap okumayı ve ailesi ile zaman geçirmekten büyük keyif almaktadır.

Yarım isimli film; Türkiye’nin doğusunda yer alan bir köyde yaşamakta olan, 15 yaşındaki bir kızın hikayesini konu almaktadır. Annesi öldükten sonra 15 yaşında iken zorla evlendirilen Fidan’ın hikayesi konu edilmiştir.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Ece Tatay
Gerçek adı: Ece Tatay
Doğum Tarihi: 13/09/2001 (19 yaşında)
Eğitim Durumu: Lise
Medeni Hali: Bekar
Burç: Başak
Meslek: Oyuncu
Doğum yeri: Diyarbakır
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

493.764 kez okundu

2.

Azad Yılmaz

482.514 kez okundu

3.

Beren Saat

422.856 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

392.752 kez okundu

5.

Tarık Akan

310.184 kez okundu

6.

Tarkan

258.252 kez okundu

7.

Volkan Demirel

239.659 kez okundu

8.

Emre Mor

214.931 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

213.882 kez okundu

10.

Ersay Üner

211.240 kez okundu