Ece Irmak Albayrak

Ece Irmak Albayrak Kulüp isimli dizi de rol almıştır. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ece Irmak Albayrak Kimdir?

Ece Irmak Albayrak eğitmen, koreograf, dansçı ve oyuncu. 1989 senesinde dünyaya gelen Ece Irmak Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü Lisans mezunudur. Star TV ve Sinevizyon gibi şirketlerde staj yapmıştır.

17 yaşında iken Galip Emre eğitmenliğinde, dans etmeye hip – hop ile başlamış, yaklaşık 3 sene sürmüştür. 18 yaşında ise Tunç Özşakar eşliğinde, jazz dersleri almaya başlamış, 19 yaşında da Lale Balkan’dan 1 yıl bale dersi, eğitimi almıştır.

Üniversite eğitim hayatının ardından, New York Broadway Dans Merkezinde 1 senelik sertifika eğitimine giden güzel isim, orada bale, modern dans, jazz, street jazz ve hip hop üzerine eğitim almıştır.

Erica Sobol, Neil Schwartz, Natalya Stavro, Matthew Powell, Madboots, Sheila Barker, Tracie Stanfield, Derek Mitchell, Cat Cogliandro, Wes Veldink, Mishay Petronelli, Luam, Dee Caspary, Dorit Koppel, Justin Conte, Chaz Buzan, Mark Caserta ve Ellenore Scott gibi birçok isimle çalışmıştır.

Eğitim döneminde çalışmaları neticesinde Örnek Öğrenci Ödülü almıştır. Dans çalışmalarının yanı sıra, kurgu ve dans filmleri alanında da çalışmalar yapmaktadır. Ece Irmak günümüzde oyunculuğun yanı sıra, çocuk ve yetişkin gruplara jazz, street jazz ve çağdaş jazz dersleri vermeye devam etmektedir.

Oyuncu, dansçı, eğitmen ve koreograf olarak çalışmalarını sürdüren güzel isim, Üsküdar ve Özyeğin Üniversitelerinde, Abda, Tan Sağtürk, Dans Fabrika, Dans Buluşma gibi okullarda çağdaş jazz dersleri vermiştir. 2017 senesinde, BKM Hababam Sınıfı Müzikali’nde asistan koreograf olarak görev almıştır.
Ece irmak Albayrak2

Ece Irmak Albayrak Nereli?

Ece Irmak Albayrak doğma büyüme aslen Ankara’lıdır.

Oynadığı Diziler:

İlk dizi oyunculuk deneyimini 2017 senesinde rol aldığı Fi isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Daha sonra 2021 yılında Netflix platformunda yayınlanan Kulüp isimli dizi için kamera karşısına geçmiştir. Dizi de ayrıca, Fırat Tanış, İştar Gökseven, Onur Durmaz, Merve Şeyma Zengin, Salih Bademci, Şebnem Şeviktürk, Asude Kalebek, Barış Arduş ve Gökçe Bahadır gibi isimler de rol almıştır.

Kulüp (Dansçı) 2021-2022
Fi 2017

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz