Ece Güner Toprak

2

Ece Güner Toprak kimdir? Eşi kim? Mesleği, özgeçmişi ve kariyeri ile ilgili merak edilen bir çok sorunun cevabı.

Avukat Ece Güner Toprak Türkiye’nin yanı sıra Amerika ve Fransada da eğitim görmüştür. Paris Sorbonne Hukuk Fakültesi en üst Takdirname Derecesi ile 2000 kişilik sınıfta ilk 3’te yer alarak mezun olmuştur. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Denklik Diplamasını ise 1993 yılında alan Ece Güner Toprak 22 yılı aşkındır avukatlık yapmaktadır. 1996 yılında kurmuş olduğu Güner Hukuk Bürosu, Türkiye’nin önde gelen hukuk bürolarından bir tanesidir.

MergerMarket ve Reuters sıralamalarına göre, son 10 senede Türkiye’de en çok Doğrudan Yatırım projesinde hukuki danışmanlık yapmış 5 avukattan birisidir.

Hukuk Bürosu’nun uzmanlık alanları ise;

Ticaret hukuku, şirket satın alma ve birleşmeler (yerli ve uluslararası yatırımcılar adına), Avrupa Birliği Hukuku, alt yapı projeleri (yol, tünel, su arıtma vb.), enerji hukuku (petrol, doğal gaz ve elektrik mevzuatları), medya yatırımları (özellikle Televizyonculuk sektöründe), banka ve finans hukuku, idare hukuku, Uluslararası Tahkim ve Uzlaştırma. Ece Güner Toprak 30’dan fazla kişiye istihdam sağlamaktadır.

Ece Güner Toprak kitapları;

Ana dil düzeyinde Fransızca ve İngilizce, orta düzeyde ise Almanca bilmektedir. Ülkem İçin Çare ve Çare Başkanlık Mı? isimli iki kitaba imzasını atmıştır. Bir çok kez Fox Tv ekranlarında İsmail Küçükkaya’nın Çalar Saat Programına konuk olarak katılmıştır. 2017 yılında ise CNN Türk Eğrisi Doğrusu programında Taha Akyol ve HaberTürk TV Teke Tek Programında Fatih Altaylı’nın konuğu olmuştur.

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak ile evlidir. Bir evladı vardır.

Bir dönem Beşiktaş Belediye Başkanı adayı olacağı yönünde basında haberler ile gündeme gelmiştir. Ancak eşi, CHP Genel Başkan Koordinatörü ve İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak eşinin siyasete sıcak bakmadığını, bu haberlerin tamamen asılsız olduğunu belirtmiştir. Ayrıca kendisi bu ve bunun gibi bir çok yalan yanlış haberler ile ilgili genel bir açıklama yapmıştır.

Son olarak İstanbul doğumludur. Babası uzun yıllar Özal’ın Başdanışmanı ve ANAP Milletvekili olarak siyaset te yer almıştır. Ancak aslen nereli olduğu, doğum tarihi, boyu ve burcu gibi bilgilerine ulaşılamamıştır. Demokratik Anayasa Platformu kurucusudur.

5 Haziran 2018 Çalar Saat Programı Av. Ece Güner Toprak

2 Yorumlar

  1. ‘ülkem için çare’ kitabını aldım, süratle okudum. bu seçimlerin arifesinde özellikle seçimlerde seçmenlerin ve parti müşahitleri ile seçim sandığı başkan ve üyelerini uyaran ve bilgilendiren son bölümünü özellikle yayınlanmasını muhalif partilere öneririm; kavgasız gürültüsüz hakların nasıl kullanabileceklerini çok güzel ifade etmiş. Kendisine bu kitap için teşekkür etmek isterim.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz