KimNereli.net

Ece Baban

Ece Baban Kimdir?

Gazeteci - Yazar

11 Nisan 2018

1.745 kez okundu

Ece Baban
Gerçek adı: Ece Baban
Eğitim Durumu: Doçent
Meslek: Akademisyen Yazar
Mezuniyet: İletişim Fakültesi Marmara Üniversitesi

Ece Baban Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Ece Baban Cağaloğlu Anadolu Lisesi ardından, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden mezun olmuştur.

Mezuniyetin ardından aynı sene aynı fakültede araştırma görevlisi olarak göreve başlamış, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Yüksek Lisans yapmıştır. Doktora tezini İkon Markalar ve Tüketici Davranışları konuları üzerine tamamlayan Ece Baban Almanya‘da DAAD bursu ile politika üzerine çalışmalar gerçekleştirmiş, Freie ve Köln Üniversiteleri’nden kabul almıştır.2011 senesinde Okan Üniversitesinde Dr. Öğretim üyesi olarak çalışmaya başlayan Ece Baban aynı sene Poznan Ekonomi Üniversitesi’nde Erasmus kapsamında Pazarlama dersi vermiştir.

Günümüzde Okan Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nda Yeni Medya Bölüm Başkanı ve Müdür Yardımcısı olarak akademik kariyerine ve Marmara Üniversitesi Ortadoğu ve İslam Ülkeleri Araştırma Enstitüsü, Ortadoğu Siyasi Tarihi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde ise ikinci doktora programını sürdürmektedir.

Bugüne kadar bir çok medya kuruluşunda yazar, blogger ve içerik yöneticisi olarak Doç. Dr. Ece Baban’ın başlıca çalışma alanları Siyasal iletişim, Gözetim, Markalama, Dijital Pazarlama, Sosyal Medya ve İçerik Yönetimi, Medya Çalışmaları, İletişim Kuramları, Savaş Stratejileri ve Halkla İlişkiler Stratejileri üzerinedir.

Tüm araştırmalarımıza rağmen Ece Baban’ın aslen nereli olduğu, doğum yeri, kaç yaşında ve tam doğum tarihi gibi bilgilere ulaşılamamıştır.


Etiketler:

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Ece Baban
Gerçek adı: Ece Baban
Eğitim Durumu: Doçent
Meslek: Akademisyen Yazar
Mezuniyet: İletişim Fakültesi Marmara Üniversitesi
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

359.380 kez okundu

2.

Tarık Akan

283.143 kez okundu

3.

Mustafa Miraç Kaya

221.328 kez okundu

4.

Volkan Demirel

209.698 kez okundu

5.

Tarkan

204.703 kez okundu

6.

Emre Mor

186.767 kez okundu

7.

Ersay Üner

183.105 kez okundu

8.

Yusuf Aktaş

168.836 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

167.517 kez okundu

10.

İrem Derici

163.189 kez okundu