Ece Baban

Ece Baban Cağaloğlu Anadolu Lisesi ardından, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden mezun olmuştur.

Mezuniyetin ardından aynı sene aynı fakültede araştırma görevlisi olarak göreve başlamış, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Yüksek Lisans yapmıştır. Doktora tezini İkon Markalar ve Tüketici Davranışları konuları üzerine tamamlayan Ece Baban Almanya’da DAAD bursu ile politika üzerine çalışmalar gerçekleştirmiş, Freie ve Köln Üniversiteleri’nden kabul almıştır.

2011 senesinde Okan Üniversitesinde Dr. Öğretim üyesi olarak çalışmaya başlayan Ece Baban aynı sene Poznan Ekonomi Üniversitesi’nde Erasmus kapsamında Pazarlama dersi vermiştir.

Günümüzde Okan Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nda Yeni Medya Bölüm Başkanı ve Müdür Yardımcısı olarak akademik kariyerine ve Marmara Üniversitesi Ortadoğu ve İslam Ülkeleri Araştırma Enstitüsü, Ortadoğu Siyasi Tarihi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde ise ikinci doktora programını sürdürmektedir.

Bugüne kadar bir çok medya kuruluşunda yazar, blogger ve içerik yöneticisi olarak Doç. Dr. Ece Baban’ın başlıca çalışma alanları. Siyasal iletişim, Gözetim, Markalama, Dijital Pazarlama, Sosyal Medya ve İçerik Yönetimi, Medya Çalışmaları, İletişim Kuramları, Savaş Stratejileri ve Halkla İlişkiler Stratejileri üzerinedir.

Tüm araştırmalarımıza rağmen Ece Baban’ın aslen nereli olduğu, doğum yeri, kaç yaşında ve tam doğum tarihi gibi bilgilere ulaşılamamıştır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz