Ebubekir Küçükkök

Ebubekir Küçükkök Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Gençlik Kolları Başkanı. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ebubekir Küçükkök Kimdir?

Ebubekir Küçükkök UID Gençlik Kolları Başkanı, AK Parti Yurtdışı SKM Gençlik Kolları Başkanı. Siegen Üniversitesi’nde “Accounting, Audit and Taxation” okumaktadır. 2021 yılından bu yana UID Gençlik Kolları Genel Merkezi’nde görev yapmaktadır.

Ebubekir Küçükkök Kaç Yaşında?

Ebubekir Küçükkök 27 yaşındadır. Doğum tarihi 1996, doğum yeri Almanya.

Çocukluk yılları genellikle ya futbol sahasında, ya da camide geçmiştir. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Dolmabahçe Sarayı’nda bir araya geldikten ve Erdoğan’ın onayından sonra görevine başlamış, 2 ay içinde MKYK ekibini kurmuştur.

Göreve başladıktan sonra hem Avrupa’ya yönelik hem de Türkiye’de bir çok faaliyet gerçekleştirmiştir. UID Youth olarak UID Gençlik olarak ilk hedeflerinin gençlerin sorunlarını, sıkıntılarını bularak bunlara bir çözüm oluşturmaktır. Son zamanlar da Fransa ve Almanya’da olsun başörtüsü ile ilgili bir çok yasaklar geldiğini, bu yasaları Gençlik Kolları olarak çıkarttıklarını bunları en azından çözüme ulaştırmak için çalışmalar da bulunduklarını belirtmiştir.
Ebubekir Kucukkok3 jpg
Asıl hedefinin Avrupalı Türkler olarak yaşadıkları ülkelerde Türk-İslam ülküsünü yaşatmak, yani asıl gayemiz bu diye açıklık getirmiştir. Almanya ve Türkiye arasındaki ilişkileri aralarında bir köprü oluşturduklarını dile getirmiştir. Amaçlarının sadece tüm insanlığa din dil meşrep ayırmadan onlara hizmet etmek olduğunu açıklamıştır.

Özellikle Avrupalı Müslüman Türkler’den beklentisinin şu olduğunu aktarmıştır.

“Bir hayali olması lazım insanın, bu hayalleri gerçekleştirmek için de her zaman inancını heyecanını diri tutması lazım. Bir şeyi başarmak istiyorlarsa, bir şeyi azmediyorlarsa, şu iç kısma dikkat etmeleri lazım. Mücadelelerini azim ile sabır ile ve sebatlı bir şekilde sürdürürlerse inanıyorum ki mutlaka başarılı olacaklardır.”

Ebubekir Küçükkök Nereli?

Ebubekir Küçükkök Erzurum’ludur. Aslen baba tarafından Erzurum İli nüfusuna kayıtlıdır.

Resmi instagram hesabı @ebubekir_kucukkok resmi twitter hesabı ise @EbubekirKkkk1 ‘dir.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz