Ebubekir Elmalı

Ebubekir Elmalı Hukukçu – DEMBİR-DER Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı – DEMBİR Vakfında Mütevelli. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ebubekir Elmalı Kimdir?

Ebubekir Elmalı serbest avukat, hukukçu, Demokrasi ve Birlik Derneği Genel Başkan Yardımcısı. Ankara’da serbest avukatlık yapmıştır. Ticaret Hukuku alanında Yüksek Lisans yapan Elmalı, DEMBİR -DER Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve DEMBİR Vakfında Mütevelli ‘dir.

Günümüzde İstanbul Levent’te bulunan kendisine ait hukuk bürosunda, Uluslararası Sözleşme Hukuku ve Deniz Ticaret Hukuku başta olmak üzere özel hukuk alanlarında uzman olarak avukatlık ve şirketlere hukuki danışmanlık hizmetini sürdürmektedir.

Avukat Elmalı’nın Ticaret hukuku ve sözleşme hukuku konularında bir çok bilimsel makalesi yayımlanmıştır.
Ebubekir Elmali3
İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Kadına karşı şiddetin önlenmesi, çocuklara karşı cinsel tacizin önlenmesi ve hayvan haklarının korunması gibi bir çok sosyal sorumluluk projelerine hukuki bilgi ve tecrübeleri ile destek olmaktadır. Bu konularda ki desteği ve bilimsel çalışmaları ile sivil toplum kuruluşları tarafından bir çok kez ödüle layık görülmüştür.

Türkiye Değişim Partisinde bir süre seçim işleri ile birlikte Hukuk ve Adalet Politikalarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak aktif siyaset yapmıştır. Ancak sonrasında istifasını sunmuştur.

Günümüz itibariyle, Adalet ve Kalkınma Partisi’nde 3 dönem milletvekili yapan siyasetçi Mehmet Metiner’in kurucusu olduğu Demokrasi ve Birlik Derneğinin Genel Başkan Yardımcılığını sürdürmektedir.

Ebubekir Elmalı Nereli?

Ebubekir Elmalı Erzurum’ludur. Aslen baba tarafından Erzurum nüfusuna kayıtlıdır.

Ebubekir Elmalı Kaç Yaşında?

Ebubekir Elmalı 44 yaşındadır. Doğum tarihi 10 Mart 1978, burcu balık, doğum yeri Erzurum.

Resmi twitter hesabı @av_elmali resmi instagram hesabı ise @av.ebubekirelmali ‘dır.

Avukatlık ve Hukuk Bürosu web sitesi: https://www.avebubekirelmali.com


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz