Ebru Şallı

Ebru Şallı Türkiye’nin tescilli, en güzel isimleri arasında yer almaktadır. Hakkında ise aslen nereli? kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? evli mi? gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca eğitimi, aile, spor, çalışma hayatı ve biyografi bilgileri.

1978 yılının Ocak ayında İstanbul’da dünyaya gelen Ebru Şallı’nın boyu 1.72 cm, kilosu 53, burcu ise Oğlak’tır.

Nişantaşı Kız Meslek Lisesi’nden mezun olmuş, turizm ve otelcilik üzerine eğitimini sürdürmek istemiş üniversite sınavlarını kazanmıştır. Ancak üniversiteye henüz başlamadan 1995 senesinde Miss Turkey yarışmasına katılmıştır. Yarışma’da Türkiye Güzeli seçilince bir anda hayatı ve kariyeri farklı yöne doğru ilerlemiştir. Kısac sürede modellik yapmaya başlamış aynı zamana 2 sene kadar sunuculuk yapmış ve diksiyon eğitimi almıştır.

Ebru Şallı televizyon kariyeri;

Televizyon kariyerine sunuculukla başladı. Mutfağa ve yemek yapmaya olan ilgisi onu gastronomi eğitimi almaya yöneltti. Tamamladığı eğitim sonrasında yemek kitapları yazdı ve TV8’de Ebru’nun Mutfağı isimli yemek programını 2 yıl kadar sürdürdü.

O dönemde evlenmiştir, hamilelik sürecinde ise pilates ile ilgilenmeye başlamıştır. Ardından dünyanın önde gelen pilates okullarından olan Stott Pilates Akademisinde Pilates eğitmenliği eğitimi almıştır. Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar süren eğitim programını tamamlayarak ülkemizin ilk profesyonel pilates eğitmenlerinden birisi olmuştur.

Ekran deneyimine sahip olması neticesinde ise pilatesi ekranlara taşıyan Şallı, senelerce canlı yayında pilates eğitimi vererek Türkiye’ye pilatesi öğreten ve sevdiren insanlardan biri olmuştur. Toplam da 10 pilates DVD’si çıkarmış, DVD’ler kısa süre içinde çok ciddi satış rakamlarına ulaşmıştır.

Ebru’nun Mutfağından, Ebru Şallı ile Pilates, Hamilelikte Sağlıklı ve Güzel Kalmak, Ebru Şallı’dan Çocuklar İçin Besleyici Eğlenceli Lezzetler ve Ebru’nun Doğal Güzellik Sırları isimleriyle 5 kitap kaleme aldı. Ayrıca doğal kozmetik ürünleri geliştirdi ve yoğun ilgi gören ürünleri Türkiye’nin önde gelen mağaza zincirlerinde satılmaya başlamıştır.

Sportif bir hayat süren Ebru Şallı, Koton markası için spor giysiler tasarladı ve spor giyim sektörünü etkiledi.

Halen spor ve pilates ekipmanları tasarlayan Ebru Şallı, 22 yıllık güzellik, spor ve mutfak deneyimini kendi markası “Ebru” altında toplayacak. Şallı, organik pijama, doğal maskeler, organik ruj ve ojeler, sağlıklı atıştırmalıklar, detoks suları ve daha birçok ürüne yer verilecek Ebru mağazalarıyla insanlara iyi yaşamın sırlarını sunmayı hedefliyor.

Evlilikleri;

1997 yılında sanatçı Ozan Orhon ile evlenmiş 1998 yılında boşanmıştır. İkinci evliliğini ise Harun Tan ile 2002 yılında yapmış bu evliliği de 2013 yılında son bulmuştur. Bu evliliğinden 2004 doğumlu Beren ve 2010 doğumlu Pars isminde bir oğlu bir de kızı vardır.

1 Yorum

  1. Ebru Hanım dizilerini izliyorum Biletix yapıyorum ne Sizi çok beğeniyorum hoşuma gidiyorsunuz harika bir kadınsın harika bir annesiniz Sizi seviyorum ve videolarını devamlı izliyorum spor yapmayı çok seviyorum pilates yapmayı sizinle birlikte

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz