Ebru Kural

Ebru Kural rol aldığı bir çok sinema ve dizi ile başarılı oyunculuk kariyerini sürdürmüş ve sürdürmektedir. Hayranları tarafından ise genellikle hakkında aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? evli mi? gibi bir çok sorunun cevabı merak ediliyor. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1971 yılında dünyaya gelen güzel oyuncu aslen Samsun’ludur ve Samsun’da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Fakültesi Bölümü mezunudur. Ardından Marmara Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nde master yapmıştır.

Ebru Kural çok küçük yaşlarda bale ile tanışmış ve profesyonel olarak bale yapmıştır. İlerleyen süreçte ise henüz 8 yaşında iken 1979 senesinde ekranların yüzü olmuştur. Türk tiyatro tarihinin usta isimlerinden olan Levent Kırca – Oya Başar Tiyatrosu ile tiyatro hayatına adım atmıştır. Daha sonra yine Oya Başar ve Levent Kırca ile özdeşleşmiş olan ve uzun seneler televizyon ekranlarında büyük beğeni ile izlenen ‘Olacak O Kadar’ isimli programın kadrosuna dahil olmuştur.

Uzun seneler tiyatro oyunlarında başarı ile sahne alan güzel oyuncu ilk dizi oyunculuk deneyimini ise Arka Sokaklar isimli dizi ile gerçekleştirmiştir.

Ebru Kural Evli mi?

Başarılı oyuncu evlidir ve iki evladı vardır.

Ebru Kural oynadığı sinema ve diziler;

Gençliğim Eyvah
Kendini Bırak Gitsin
Yalanın Batsın
Olacak O Kadar
Benim Annem Bir Melek
Filinta “Bir Osmanlı Polisiyesi” (Refika)
Arka Sokaklar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz