Ebru Karaduman

0

Ebru Karaduman Star Tv ekranlarında her sabah hafta içi Evde Hareket Zamanı isimli program ile ekran severlerin karşısına geçmektedir. Hakkında ise kaç yaşında? eğitimi, mesleki kariyeri gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1986 yılının Kasım ayında İstanbul’da dünyaya gelen Ebru Karaduman, burcudur. Annesi tarafından çok hareketli olması sebebi ile henüz 3 yaşında iken Cimnastik sporuna yönlendirilmiştir. Akabinde 17 sene gibi uzun bir süre profesyonel olarak Artistik Cimnastik yapmış, Uluslararası turnuvalarda Türkiye’yi başarı ile temsil eden Milli Sporcumuzdur. Maalesef boyu ve kilosu gibi bilgilerine henüz ulaşılamamıştır.

Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu mezunudur. Bilgi Üniversitesi Marka Okulu Digital Pazarlama’da yüksek lisans yapmıştır. Okul dönemi süresince bir çok özel okul ve kulüp bünyesinde cimnastik antrenörlüğü yapmıştır.

Üniversite eğitiminin ardından, tüm çocukları spora yönlendirmek ve ilk olarak cinmastik ile spora başlatmak için farklı projeler yaratarak girişimlerde bulunmaya karar vermiş. 2009 yılının Ocak ayında Ebru Karaduman Beden Atölyesi’ni kurmuştur. Kariyeri boyunca eğitime hiç ara vermemiş, birçok eğitime katılmış, katılmaya da devam etmektedir.

Ebru Karaduman çalışmaları, markası;

Yaptığı Yüksek Lisans sayesinde kurduğu Beden Atölyesi’ne 2018 senesinde Dream Party markasını eklemiştir. Bu marka çocukların en özel günlerinde hayallerini gerçekleştirdiği bir dünya olmuştur. 2018 yılında Victoria Secrets’ın spor koleksiyonu Victoria Sport ile imzaladığı anlaşma’nın ardından Türkiye Victoria Sports Marka Elçisi olmuştur. Devamında Fitwell markası ile bir sözleşme imzalamış, 220 ülkede apple store’dan indirilen Türkiye’nin en önemli egzersiz uygulamalarından bir tanesinde daha çok insana egzersiz yaptırma fırsatı yakalamıştır.

Diğer bir yandan aktif olarak artistik cimnastik Mili Hakemliği de yapan Karaduman’ın çok severek yaptığı diğer bir işi ise profesyonel sporculara koçluk yapmak. Ayrıca kamera önünde olmaktan ve bilgilerini aktarmaktan da büyük keyif aldığını dile getirmiştir.

Daha önce TRT 3 Spor, Bloomberg HT ve Sports Tv ekranlarında uzun soluklu projelerde egzersiz uzmanı ve sunucu olarak yer almıştır. Sayısız dergi, web sitesi ve gazete’de yazılar yazmıştır.

Her geçen gün başarılı kariyerini sürmüş ve çalışmalarını dijital ve sosyal medya üzerinden de sürdürmeye karar vermiştir. Günümüzde sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanmakta, Youtube video kanalı ile de bilgi birikimini paylaşmaktadır. Youtube video kanalında 278 B abone, resmi instagram hesabında ise 82,3bin civarında takipçisi bulunmaktadır.

Eğitim hayatı, sertifikaları;

(2004 – 2008) Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu.
(2005 – 2016) Türkiye Cimnastik Federasyonu Hakemlik Semineri / Milli Hakem.
(2010 – 2011) Bahçeşehir Üniversitesi Spor Yöneticiliği Sertifika Programı.
(2011 – 2013) Kagider Avrupa Kadın Girişimcileri Mentor Ağı Projesi.
(2013 – 2013) Goldman Sach ve Özyeğin Üniversitesi işbirliği ile 10.000 Kadın Girişimci Sertifika Programı.
(2015 – 2016) Flow Eğitim Danışmanlık Merkezi Koçluk Eğitim Programı.
(2017 – 2019) Bilgi Üniversitesi Marka Okulu Digital Pazarlama Yüksek Lisansı.

Hakkında daha detaylı bilgileri ulaşmak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz. http://www.ebrukaraduman.com/

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz