Ebru Cündübeyoğlu

Almanya Heilbronn’da 1974 yılında dünyaya gelen Ebru Cündübeyoğlu İlköğretimi İstanbul Cengiz Topel, Mareşal Fevzi Çakmak ilkokulu ve İstanbul Sabiha hanım ilkokulunda tamamlamıştır.

Daha sonra Atatürk Lisesi’ni ve Bursa Uludağ Üniversitesi İktisat Fakültesi Bölümü’nü bitirmiştir.

1993 senesinde katılmış olduğu Türkiye Güzellik yarışmasında 4. olan Ebru Cündübeyoğlu TRT ekranlarında yayınlanmış olan Bir Başka Gece adlı program ile sunuculuk yaşantısına başlamıştır.

Bu seneden itibaren çeşitli programlar ile sunuculuk kariyerini sürdürmüş 1997 senesinde sinemaya adım atmıştır. Bu dönemde oynamış olduğu Deliyürek adlı dizide Avukat Ayşegül karakteri ile iyi bir oyunculuk deneyimi yaşamış ve ciddi bir ekran sever kitlesinin dikkatini çekmeyi başarmıştır.

2005 senesinde Aşılı Kolum adlı şiir kitabı ile şairliğe adım attı.

Radyocu Güçlü Mete ile 27 Nisan 2003’ten beri evlidir ve 2005 doğumlu Duru isminde bir kızı vardır. Kızı Duru ile kamera karşısına geçerek birlikte Şen Piliç reklam filmimde oynamışlardır.

Annesi Hülya Cündübeyoğlu 1970 yılında Milliyet Türkiye Güzeli yarışmasında 4. seçilmiş, babası ise diş doktorluğu yapmıştır. Maalesef aslen nereli olduğu bilgisine henüz ulaşılamamıştır.

Ebru Cündübeyoğlu rol aldığı Filmler :

Gülüm, Deli Yürek, Koçum Benim, Çınaraltı, Omuz Omuza, Gizli Patron, Şöhret Okulu, Kuzey Rüzgarı, Yalancı Romantik, Hakan Bey, Kalbim Seni Seçti, Avrupa Avrupa, Hititya: Madalyonun Sırrı…

Rol aldığı tiyatro oyunları:

Deliler, Çalı Kuşu, Kibarlık Budalası, Yalandan Kim Ölmüş, Fehim Paşa Konağı.

2018 yılında ise Gülizar adlı dizide Suzan karakterini canlandırmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz