Dwayne Johnson

Yapımcı, aktör ve profesyonel güreşçi Dwayne Johnson 1972 yılında Amerika Kaliforniya’da dünyaya gelmiştir. Okul döneminde çok iyi bir futbol dönemi geçirmiştir. Kolej takımında sürekli futbol oynamış eğitiminin ardından profesyonel güreş dünyasına adım atmıştır. Güreş öncesi 1991 yılında Ulusal Şampiyonluğunu ilan eden Miami Üniversitesinin oyuncusu olmuştur.

Güreş hayatında ise The Rock ismi ile tanınan Dwayne Johnson fiziği ile rakiplerinin korkulu rüyası olmuştur. Amerika’da doğan Dwayne Johnson’ın babası Rock Johnson Kanada asıllı annesi ise Samoa kökenlidir.

Dünyanın en büyük profesyonel güreşçi olarak kabul edilen Dwayne Johnson 1996 yılından 2004 yılına kadar sekiz kez WWF, iki kez WCW Dünya Şampiyonu, iki kez WWF Kıtalararası Şampiyonluk, beş kez WWF Etik Takım Şampiyonluğu, WWE üçlü grup takım şampiyonluğu yaşamıştır. 2002 yılında The Scorpion King filminde başrol oynamış ve beyaz perdeye adım atmıştır. Bu rol için film yapımcıları Dwayne Johnson’a tam 5.5 Milyon Dolar ödeme yapmışlardır. 2016 yılında dünyanın en fazla kazanan oyuncuları arasında yer almıştır. Ayrıca Time dergisi tarafından yine aynı sene dünyanın en etkili 100 isminden birisi olarak gösterilmiştir.

1997 ve 2007 yılları arasında 10 yıllık eşi Dany Garcia ile evliliği sonlanmıştır. Ardından Lauren Hashian ile birlikteliği 2007 yılında başlamış ve devam etmektedir.

Bugüne kadar rol aldığı bazı sinema filmleri,

Beyond the Mat, Longshot, The Mumy Returns, The Scorpion King, The Rundown, Walking Tall, Be Cool, Doom, Gridiron Gang, Southland Tales, The Game Plan, Get Smart, Race to Witch Mountain, Planet 51, Tooth Fairy, Why Did I Get Married Too?, The Other Guys, You Again, Faster, Fast Five, Snitch, Paint & Gain, Empire State, Hercules, Furious 7, San Andreas, Central Intelligence, Moana, The Fat of the Furious, Baywatch, Jumanji: Welcome to the Juingle, Rampage ve Skyscraper.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz