Duygu Turan

Duygu Turan hakkında merak edilenler. Kaç yaşında? eğitimi, mezuniyeti, Kick Boks kariyeri, bugüne kadarki şampiyonluk ve başarıları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1993 yılının Haziran ayında dünyaya gelen Duygu Turan yengeç burcudur. Maalesef hiç bir kaynakta aslen nereli olduğu, doğum yeri, boyu ve kilosu gibi bilgilerine henüz ulaşılamamış, araştırılmaktadır.

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü’nden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından İstanbul Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Kliniği’ne atanmıştır. Günümüzde spor kariyerinin yanı sıra, hemşire olarak çalışmalarına İstanbul Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göz Kliniği bölümünde devam etmektedir. 14 yaşında Kick Boks ile tanışan Duygu Turan İstanbul Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü’nü kazanmıştır. İş, eğitim ve spor hayatını bir arada sürdürmeye çalışmaktadır.


Şampiyonlukları, başarıları, kariyeri;

2014 – Kick Boksk Türkiye Şampiyonu (Kick Light Branşı)
2014 – Kick Boks Avrupa Şampiyonu (Slovenya – Maribor)
2016 – Boks Türkiye 3.lüğü
2016 – Kick Boks Türkiye Şampiyonu (Low Kick Branşı)
2016 – Kick Boks Avrupa Şampiyonu (Yunanistan – Loutraki)
2019 – Macaristan’da Dünya Kick Boks Kupasında 50 kilo kick ligt sınıflandırmasında altın madalya kazanmıştır.

Yine 2019 yılında ve bu kez Türkiye Antalya’da gerçekleşen WAKO Dünya Kick Boks Şampiyonası (Dünya Büyükler Kick Boks Şampiyonası)’nda altın madalya kazanmış ve Dünya Şampiyonu olmuştur. Bu organizasyon öncesinde 2. kez Dünya Şampiyonluğu yaşamayı ve ülkemizde bu sevinci tatmak istediğini organizasyon öncesinde belirtmişti.

2017 yılında, Spor & Spor dergisi tarafından düzenlenmiş olan sporun devleri ödül gecesinde en iyi sporcu ödülünü alan isim olmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz