Duygu Rüzgar

Duygu Rüzgar çok küçük yaşlarda ailesininde desteği ile müzik hayatına atılmıştır. Sahne almış ve şarkılarını seslendirmiştir. İlerleyen yıllarda çeşitli organizasyonlara dahil olmuş ve henüz 15 yaşında iken profesyonel müzik kariyerine adım atmıştır.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümünden mezun olmuş, mezuniyetin ardından 7 sene özel sektörde hizmet vermiş aynı zamanda sahne almıştır.

Yaşantısını 2008 senesinden itibaren İstanbul’da sürdürmeye başlayan Duygu Rüzgar müzik öğretmenliği ve flüt eğitmenliği yapmış, sanatçı İlkay Akkaya‘nın bir kaç albümü ile birlikte birçok albümde vokalistlik ve tonmaister asistanlığı yapmıştır. Çeşitli karma albümlerde solo eserler seslendirdi.

2013 yılında ise Usulca isimli albüm ile müzik severlerle buluşmuştur. Hayalinde olan mesleğini gerçekleştirmek için Milli Eğitim Bakanlığına başvurmuş ve 2014 Eylül atamasında Hakkari Yüksekova TOKİ Anadolu Lisesi’ne atanmıştır. Duygu Rüzgar aslen Sivas‘lıdır, 1982 yılında Sivasta doğmuş ve yetişmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz