Duygu Güneş

Duygu Güneş müzik dünyasının sevilen isimlerindendir. Hakkında ise bir çok sorunun cevabı araştırılıyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Duygu Güneş Kimdir? Nereli?

1987 yılının Temmuz ayında dünyaya gelen başarılı isim aslen Kayseri doğumludur. Ailesi tarafından küçük yaşlarda müziğe olan yatkınlığı ve ilgili fark edilmiştir. İlerleyen süreçte ise Kayseri Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’ni başarı ile tamamlamıştır. Ardından Konya Selçuk Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümünden mezun olmuştur. Mesleki kariyerini sürdürdüğü dönemde İstanbul’da bir çok başarılı ve ünlü sanatçı ile çalışmış, back vokal olarak sahne almış ve sahne deneyimi yaşamıştır.

Engin Gürkey’den vurmalı çalgılar eğitimi, şan dersleri, çello ve piyano dersleri alan Duygu Güneş, öğretmenlik yaptığı okullarda genç nesile bu eğitimleri vermeye devam etmiştir. Ülkemizin ilk ve tek kadın Perküsyon Grubu’nda solist olarak ülkenin birçok sahnesinde performans sergilemiş, Down Sendromlu Çocuklarımıza perküsyon dersleri vermiştir. Müzik severler ile yakın zamanda ilk tekli çalışması İnanma ile buluşmuştur. İnanma isimli tekli çalışmasına Ferhat Başer yönetiminde bir klip çekilmiştir.

Piyano ve çello çalmakta, 8 sene Çello eğitimi almıştır. İyi bir perküsyoncu ve ayrıca Zilli Perküsyon Topluluğu’nda yer almaktadır. Resmi instagram hesabını @duyguugunes_ kullanıcı ismi ile kullanmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz