Duygu Baydur

Duygu Baydur Netflix Platformunda yayınlanan Kulüp isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almıştır. Başarılı isim hakkında merak edilenler, oyunculuk kariyeri. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Duygu Baydur Kimdir?

Duygu Baydur oyuncu ve tiyatrocu. 1987 İstanbul doğumludur.

Oyunculuk eğitimini New York’ta Lee Strasberg Theatre and Film Institute de tamamlamıştır. Marilyn Monroe Tiyatrosunda Ibsen’in Doll’s House (Bebek evi) oyununda Nora’yı, Checkov’un Three Sisters ( Üç kız kardes) oyununda da Olga karakterini canlandırmıştır. Daha sonra SUNY Stony Brook Üniversitesi’nde tiyatro bölümünde eğitim hayatını sürdürmüştür.

Staller Center tiyatrosunda tekrar Ibsen’in Ghosts ( Hortlaklar) oyununda Regina rolunu üstlenen Baydur, oyunculuk ile birlikte dans ile de yakından ilgilenmektedir. Arjantin tango, latin dansları ve Swing yapmaktadır.

Başarılı oyuncu 2012 yılında İstanbul’da dönmüş ve 2013 yılında İstanbul Devlet Tiyatrosuna girmiştir. İstanbul Devlet Tiyatrosu bünyesinde çalışmalarını sürdüren Baydur, Çöl Fırtınaları isimli oyunda yardımcı oyunculuğunu sürdürmüştür.

Duygu Baydur Evlimi?

Duygu Baydur Ali Poyraz ile evlidir. Eşi Ali Poyraz dijital içerik üreticisi ve yazar’dır. Bu evliliğinden Afra Poyraz isminde bir kızı vardır.

Duygu Baydur Oynadığı Sinema ve Diziler

Duygu Baydur The Laundy Room isimli kısa filmde rol almıştır. Ayrıca 61 Days, 26 Yok Olan filmlerinde de oynayan Baydur, en son Netflix Platformunda yayınlanan Kulüp isimli dizi de Cathy karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Dizi de ayrıca Merve Şeyma Zengin, Fırat Tanış, Onur Durmaz, Metin Akdülger, Gökçe Bahadır, Barış Arduç, Salih Bademci ve Asude Kalebek gibi isimler de rol almıştır.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @duygu_baydur ‘dur.

Son olarak Arizona State Üniversitesi Sanat Tarihi bölümünden mezun olmuş ve halen reklam dizi ve filmlerde rol almaya devam etmektedir.

Kaynak: https://www.duygubaydur.com

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz