Duygu Batu

0

Duygu Batu son dönemde katıldığı sunuculuğunu Gökhan Çınar’ın üstlendiği Paylaş Benimle isimli programın ardından merak konusu olmuştur. Hakkında bir çok sorunun cevabı. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Duygu Batu Kimdir? Kaç Yaşında?

1995 yılının Mart ayında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 2021 yılı itibariyle 27 yaşındadır. Kendisinden büyük bir abisi vardır. İstanbul Beyoğlu Ayşe Ege Anadolu Kız Meslek Lisesi’ni tamamlamıştır. Işık Üniversitesi Odyometri Bölümü mezunudur. Kariyerine yazar ve sunucu olarak devam eden Batu, Zanka Medya Haber Sitesi Yazarı’dır. Annesi Yadigar Başaran Batu’yu 23 Nisan 2013 tarihinde yitirmiştir. Annesi babası tarafından 7 yerinden bıçaklanmış, annesi olayın ardından 27 gün yaşam mücadelesi vermiş ancak hayata gözlerini yummuştur. Babası olayın ardından cezaevine girmiştir. Bu olay gerçekleştiğinde Duygu Batu 18 yaşında idi.

Evlimi? Eşi Kim?

12 Mart 2017 tarihinde Anıl Bayrak ile evlenmiş bu evliliğinden bir kızı vardır.

Duygu Batu Kitapları:

Hoşça Kal Anne ve İçimdeki Epilepsi, Babası Yarası Olanlar isimli kitapları kaleme almıştır. Ayrıca Keşke Yapmasaydım Program Sunucusu olarak tanınmaktadır. Daha önce Kim Milyoner adlı yarışma programına katılmıştır. Katıldığı diğer program olan Katarsis’te yaşadığı kötü günleri ve yazarlık sürecini programda dile getirmiştir.

Bugüne kadar bir çok ödül alan yazarın bazı ödülleri.

Batı Avrupa Bölgesi şiir 2.liği
Halata Bağlı Gemi isimli öyküsü ile Türkiye çapında mansiyon ödülü.
Siyam Balığının Kötü Çocuğu isimli öyküsü ile Türkiye 3.lüğü.
2023’te Türkiye isimli yazısı ile Türkiye çapında mansiyon ödülü.
Beyoğlu ilçesi şiir okuma yarışmasında 2.lik.

Duygu Batu Bayrak’ın ayrıca Penguen isimli makalesi Bulgaristan’da yayınlanmıştır. Günümüzde yazarlık çalışmalarının yanı sıra mesleğine de devam etmektedir. Özel bir kliniğin çağrı işitme cihazları merkezinde odyometrist olarak çalışmalarını sürdürdüğü belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir :   Şahin Alpay

İnstagram Hesabı: @duyguubatuu

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz