Duru Baykal

Duru Baykal tv ekranlarında rol aldığı Tövbeler Olsun adlı dizi ile ekran severler tarafından tanınan çocuk oyuncudur. Hakkında ise aslen nereli? kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? burcu nedir? kaçıncı sınıfa gidiyor? hangi reklam ve dizilerde rol aldı? gibi sorular merak konusudur. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

2010 yılının Temmuz ayında dünyaya gelen Duru Baykal İstanbul doğumludur. Kartal Sanat Merkezi Drama Merkezi’nde oyunculuk eğitimi alan Baykal ayrıca İngilizce eğitiminin yanı sıra folklor ve yüzme sporu ile ilgilenmektedir. Boy bilgisine ulaşamadığımız Duru’nun kilosu ise 30 – 35 aralığındadır, burcu aslan, saç rengi kumral, göz rengi ise yeşil’dir.

Hande Aytar Cast Ajansı oyunculuk bünyesinde oyuncu olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Maalesef henüz anne, babası ve ailesi ile ilgili bilgilerin yanı sıra baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine de ulaşılamamıştır.

Duru Baykal oyunculuk kariyeri;

İlk dizi oyunculuk deneyimini TRT 1 ekranlarında yayınlanan, yönetmenliğini Serdar Akar’ın, senaryosunu ise Hasan Kaçan‘ın kaleme aldığı Tövbeler Olsun adlı dizi ile gerçekleştirmiştir. Dizide Çiçek Dilligil, Ünal Silver, Seda Türkmen, Sercan Badur, Mert Carim, Merve Erdoğan, Mert Denizmen, Semiha Bezek, Naz Çağla Irmak, Batuhan Aydar, Tolga Canbeyli, Cansu Kurgun ve Ozan Güçlü gibi isimlerle birlikte rol almıştır.

Daha önce 2015 yılında Zorlu Center, yine aynı sene Oyuncak Firması reklamlarında yer almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz