KimNereli.net

Dua Lipa

Dua Lipa Kimdir?

Dua Lipa
Gerçek adı: Dua Lipa
Doğum Tarihi: 22/08/1995 (23 yaşında)
Medeni Hali: Bekar
Boy: 1,73
Kilo: 58
Burç: Aslan
Meslek: Şarkıcı Söz Yazarı
Doğum yeri: İngiltere Londra

Dua Lipa Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Dua Lipa kimdir? nereli? yaşı, boyu, sevgilisi ve kısaca hayatı hakkında biyografi bilgileri.

Dua Lipa ailesi, doğum tarihi, doğum yeri, boyu, burcu ve kilosu;

22 Haziran 1995 tarihinde İngiltere Londra’da dünyaya gelmiştir. Babası eski rock sanatçısı müzisyen Dukagjin Lipa, annesi ise Anesa Lipa’dır. İngiltere’de doğmuştur ancak baba tarafından aslen Kosova, Arnavut kökenlidir. Sanatçının isminin anlamı Arnavutça dilinde Seni Seviyorum anlamını taşımaktadır. Ayrıca İhtiyacım var veya İstiyorum gibi manalara da gelmektedir.

Aslan burcudur. Boyu 1.73 cm, kilosu ise 58’dir.


Sylvia Young Tiyatro Okulu’ndan mezun olmuştur. Londra’da doğup büyümüş, 11 yaşında iken vatanı Kosova’ya dönmüş, 15 yaşında müzik tutkusuna engel olamamış ve tekrar İngiltere’nin yolunu tutmuştur.

16 yaşında iken model olarak çalışmalara başlamıştır. Kısa süre sonra, Nelly Furtado, Christina Aguilera gibi sanatçıların şarkılarını cover yapmış ve müzik severler ile Youtube üzerinden buluşturmuştur.

İlk albümünü 2015 yılında New Love isimli single ile çıkartan Dua Lipa 2 Haziran 2017 yılında ise The Only EP, Be the One (Remixes) ve kendi adını yani Dua Lipa’yı kullanarak stüdyo albümünü müzik severler ile buluşturmuştur.

BRIT Ödüllerindeki performansı ile BRIT ödülü kazanması unutumadığı anlardan birisi olmuştur. BRIT Ödüllerinde en çok adaylık alan kadın sanatçıdır. İngiltere’de, En İyi Solo Kadın Sanatçı ve En İyi Çıkış Yapan İngiliz Sanatçı ödüllerine layık görülmüştür.

Hepsinden ayrı ülkesi ve vatanı için büyük çalışmalar gerçekleştiren ünlü sanatçı tam bir vatanseverdir. Kosova’nın Priştine şehrindeki hayır kuruluşu Sunny Hill Vakfı’nın kurucusudur. Hayatta en önem verdiği şeylerden bir tanesi, kendi çabası ile başarılara imza atmasının yanı sıra, ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatmaktır. Kurucusu olduğu vakfın misyonu, toplumda bulunan korunmasız ve ihtiyaç sahibi bireylerin hayat standartlarını yükseltecek projelere destek vermektir. Bir röportaj’da kendisi için onca şeyi yapmış olan vatanına, vakıf aracılığı ile yardımlar gerçekleştirmenin inanılmaz mutluluk verdiğini ve ömür boyu elinden geldiğince her zaman bu sürece sahip çıkacağını belirtmiştir.

Bir dönem LANY grubunun üyesi müzisyen Paul Klein ile birliktelik yaşamıştır. Daha sonra ismi futbolcu Isaac Carew ile anılmıştır. Günümüzde ise sevgilisi şimdilik yoktur. Ayrıca Türkiye’de şarkıcı Edis Görgülü ile twitter hesapları üzerinden birbirlerine isimleri ile twit attıkları, birlikte bir şarkıda düet yapacakları iddiaları gündeme gelmiştir.


Etiketler:

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Dua Lipa
Gerçek adı: Dua Lipa
Doğum Tarihi: 22/08/1995 (23 yaşında)
Medeni Hali: Bekar
Boy: 1,73
Kilo: 58
Burç: Aslan
Meslek: Şarkıcı Söz Yazarı
Doğum yeri: İngiltere Londra
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

364.640 kez okundu

2.

Tarık Akan

285.892 kez okundu

3.

Mustafa Miraç Kaya

222.606 kez okundu

4.

Volkan Demirel

213.186 kez okundu

5.

Tarkan

210.732 kez okundu

6.

Yusuf Aktaş

201.294 kez okundu

7.

Emre Mor

188.581 kez okundu

8.

Ersay Üner

184.582 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

171.124 kez okundu

10.

İrem Derici

166.403 kez okundu