Dorukhan Kenger

Dorukhan Kenger hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Peki boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? burcu nedir? aslen nereli? eğitimi, kariyeri, çalışmaları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1992 yılının Ocak ayında İstanbul’da dünyaya gelen yakışıklı oyuncu Dorukhan Kenger’in boyu 1.80 cm, kilosu 78, burcu ise oğlak’tır.

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden başarı ile mezun olmuştur. Ardından eğitim hayatını sürdürmüş, Bahçeşehir Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü’nde Yüksek Lisans yapmıştır. Sadri Alışık Eğitim Merkezi Oyunculuk Atölyesi ve CAS Konservatuvarı’nda oyunculuk eğitimleri de almıştır.

Cihangir Atölye Sahnesi ‘nde Tiyatro çalışmalarını da aralıksız olarak devam ettiren Kenge, Filiz Çelik Menajerlik ile çalışmaktadır.

Dorukhan Kenger oynadığı diziler;

2016 – Umuda Kepçe Vurulmaz
2017 – Lise Devriyesi
2017 – Deli Gönül
2018 – Vatanım Sensin
2020 – Sen Çal Kapımı (Cenk)

Sahne aldığı tiyatro oyunları;

2014 – Market (Oyuncu)
2016 – Guguk Kuşu (Oyuncu)
2016 – Takım Çantası (Oyuncu)

Yer aldığı reklam filmleri;

2017 – Pepsi Reklamı
2016 – Atasun Reklamı
2015 – Doritos Risk

En son Fox Tv ekranlarında yayınlanacak olan Sen Çal Kapımı isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Dizi de Cenk karakterini canlandıracağı belirtilmektedir. Dizinin başrol oyuncuları ise Kerem Bursin ve Hande Erçel‘dir. Yakışıklı oyuncu sık sık sevgilisi kim? evli mi? gibi sorular ile de merak konusudur. Bekar olan Kenger’in maalesef sevgilisi var mı? varsa kim? sorularının cevaplarına ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz