Doruk Öztürk

Doruk Öztürk Üvey Anne dizisi oyuncuları arasında yer almıştır. Daha önce Ben Bu Cihana Sığmazam isimli diziye Şamil karakteri ile dahil olmuştur. Genç kızların gözdesi, yakışıklı isim hakkında hayranları bir çok sorunun cevabını araştırıyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Doruk Öztürk Kimdir?

Doruk Öztürk Model | Fotomodel ve oyuncu olarak çalışmalarını sürdürmektedir. İlköğretim ve Ortaokul eğitimini İstanbul Erenköy İlköğretim Okulunda tamamlamıştır. Ardından Anabilim Eğitim Kurumları’nda ise Lise’yi bitirmiştir. Kocaeli Üniversitesinde (Business Administration) bölümünde okumuştur.

Çocukluk yıllarından bu yana spor ile iç içe olmuştur. Fenerbahçe Spor Kulübü’nde 3 sene, İstanbul Ticaret Odası’nda ise 5 sene profesyonel basketbol oynamıştır. Ayrıca bu dalda bir çok ödülünde sahibi olmuştur.

Lise eğitim döneminde iken tiyatro ile tanışan başarılı isim, okul tiyatro oyunlarında sahne almıştır. Diğer yandan, sosyal sorumluluk projelerinde bulunmuş ve bir çok gençlik organizasyonunda üst kademelerde görev yapmıştır. Lise döneminde 2 sene boyunca, Öğrenci Meclisine Başkanlık yapmıştır.

Modellik kariyerine 2012 senesinde ByBusto ile başlamıştır. Bir çok ünlü tasarımcı ve markaların defilelerinde yer almıştır. Bunların yanı sıra, Burak Sarımola ve Kayhan Yıldızoğlu’ndan Temel Oyunculuk Eğitimi almıştır.
doruk ozturk4

Doruk Öztürk Boyu, Kaç Yaşında?

Doruk Öztürk 27 yaşında ve 1.90 boyundadır. Doğum tarihi 14 Kasım 1996, burcu ise akrep’tir. Maalesef henüz sevgilisi varmı? sevgilisi varsa kim? sorusunun cevabına ulaşılamamıştır.

Oynadığı Diziler:

Doruk Öztürk ilk dizi oyunculuk deneyimini 2022 yılında Atv ekranlarında yayınlanan Ben Bu Cihana Sığmazam isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Dizi de Şamil karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Dizi de ayrıca Başak Kıvılcım Ertanoğlu, Oktay Kaynarca, Ebru Özkan, Mina Derman, Eren Vurdem, Pelin Akil ve Işıl Yücesoy gibi isimlerle birlikte rol almıştır.

2023 yılında ise Üvey Anne isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olan Öztürk, dizide Ege karakteri için kamera karşısına geçmiştir.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @dorukozturkofficial ‘dır. Günümüz itibariyle yaşantısını İstanbul’da sürdürmektedir. Maalesef sevgilisi varmı? varsa kim? sorularının cevabına henüz ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz