Doğancan Özadlı

Doğancan Özadlı radyo dünyasının en sevilen isimlerindendir. Hakkında ise kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1992 yılının Mart ayında dünyaya gelen Doğancan Özadlı aslen Kars’lıdır. İstanbul’da yaşantısını sürdüren başarılı radyocu Eskişehir Anadolu Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı Bölümünden mezun olmuştur.

Radyo Viva’da yayınlanmakta olan Doğan Canlı Yayında! isimli program ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Boyu 1.80 cm, kilosu 65, burcu ise Balık’tır.

Doğancan Özadlı radyo kariyeri;

Fashion One TV’de Konuk Koordinatörlüğü (2006)
Number One TV Televizyon Programcılığı, Konuk Koordinatörlüğü (2006)
Number1 FM’de Radyo Programcılığı (2006)
Radyo Klas’da Radyo Programcılığı (2006)
Baykuş’da DJ (2012)
Planet Sinema’da Voice Over (2012)
Planet Mutfak’ta İnce Hesap programı sunuculuğu (2014)
Planet Mutfak Yolüstü Tatlar programı sunuculuğu (2014)
2012 yılından bu yana ise Radyo Viva’da Radyo programcılığı ile kariyerini sürdürmektedir.

Bugüne kadar bir çok ödülün sahibi olan başarılı radyocu, OYDAR Radyo Oscarları 2. Radyo Akademi Ödül Gecesi’nde Yılın En İyi Şovmeni dalında ödüle layık görülen isim olmuştur.

Ayrıca Uryad tarafından Nielsen araştırma şirketine 6 ayda bir yaptırılan, radyo dinleyicilerinin tutum, davranış ve beklentilerini anlamayı amaçlayan içerik araştırmasının sonuçlarına göre En Sık Takip Edilen Program sıralamasında 5. sırada yer aldı. Yine aynı araştırma bünyesinde 6. 2016 yılında OYDAR Radyo Oscarları 2. Radyo Akademi Ödülleri – Yılın En İyi Şovmeni Sihirli Mikrofon Radyo Ödülleri – Gelecek Vaat Eden Radyo Programcısı Ödülü Türkiye Gençlik Ödülleri ve En İyi Radyo Programcısı Ödülü’nün sahibi olmuştur.

Son dönemde ise açmış olduğu Youtube kanalında takipçileri ile bir çok paylaşım yapmakta, videolar hazırlamakta ve sunmaktadır. Youtube video kanalında 2019 yılı itibariyle 27bin civarında abonesi bulunmaktadır. İnstagram takipçi sayısı 90,8bin, Twitter takipçi sayısı ise 14,6 B. Son olarak sıkı bir Beşiktaş taraftarı olduğunu da belirtebiliriz.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz