Doğan Nurlu

Doğan Nurlu müzik dünyasının sevilen isimlerindendir. Hakkında ise aslen nereli? kaç yaşında? müzik kariyeri, albümleri, eğitimi gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

23 Kasım 1979 tarihinde dünyaya gelen Doğan Nurlu aslen Adana doğumlu, Yay burcudur.

Müzisyen bir babanın evladı olarak müzik ile iç içe yetişmiştir. Babasının mahalle düğünlerinde saz çaldığı dönemde o da henüz 6 yaşında iken ritim tutmaya başlamış, 10 yaşında iken Bağlama, 15 yaşında geldiğinde ise org (klavye) çalmaya başlamıştır. Doğup büyüdüğü memleketi Adana’da bulunan Nurlu Müzik saz evinde bir çok ünlü müzisyen ile birlikte çalışmıştır. Yine Adana’da, Adana’nın en ünlü bağlama ustalarından birisi olarak gösterilen Esat Kaya’dan bağlama dersi almıştır.

Ayrıca o dönemlerde amcası Abdülkadir Nurlu bir çok bestenin altına imzasını atmış, onunda etkisinde kalarak 96 senesinde beste yapmaya başlamıştır. Başarısını besteleri ile devam ettiren Doğan Nurlu, günümüze kadar bir çok sanatçının seslendirdiği hit olmuş eserin altına imzasını atmıştır.

2013 senesinde babası ve kardeşleri ile birlikte albüm çalışmalarına başlayan Doğan Nurlu bir çok ünlü müzisyen ile çalışarak Aşkına Aşkım Var adlı albümü müzik severler ile buluşturmuştur. Albümde yorumu, sesi ve besteleri ile tanınan ünlü sanatçı Niran Ünsal Aşkına Aşkım Var şarkısında Doğan Nurlu’ya eşlik etmiştir.


Doğan Nurlu albüm çalışmaları;

Yaşamadım Say – Silmem Gerekir (2013)
Sonumuz Yoktu Bizim
Dayım
Adana’ya Gidek mi?

Hit olan bazı eserleri, şarkıları;

Yıkıldı Yıkılacağım, Fadime, Dayım, Doğma Bebek, Bu Hale Düşecek Birimiydim Ben, Belli mi Olur, Oyuncak, Hüzün Adası, Hala Seviyorum, Kitabını Yazdım, Neden Tanrım, Kalp Atışımsın, Çekemez Oldum, İşte Böyle, Aramızda Sıra Dağlar, Yaşamadım Say, Nerdesin, İçiyorum, Aşkına Aşkım Var.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz