Doğan Can Polat

0

Doğan Can Polat ülkemizi yurt dışında başarı ile temsil etmeye devam ediyor. Hakkında ise bir çok soru merak konusudur. Kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? aslen nereli? eğitimi, kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1993 yılının Ağustos ayında dünyaya gelen Doğan Can Polat İstanbul, Kadıköy doğumludur. Makine Mühendisliği Bölümü’nde Lisans eğitimini devam ettiren Can Polat’ın 5 yıllık basketbol, 2 yıllık yüzme ve üç yıllık ta boks geçmişi bulunmaktadır. Daha sonra 2010 yılında fitness ile tanışmış, uzun yıllardır vücut geliştirme sporu ile uğraşmaktadır.

Doğan Can Polat kariyeri;

2017 yılında Türkiye klasik vücut geliştirme Türkiye şampiyonu ve Şampiyonlar şampiyonu (overall) olmuştur. Ayrıca bu yarışma’da uzun süreler geçilemeyecek en genç şampiyonlar şampiyonu ünvanını elde etmiştir. 2018 yılında ise Balkan şampiyonu olarak Türk bayrağını dalgalandırma onuruna ulaşmış bir isimdir.

Günümüze kadar bir çok eğitim programı ve seminere katılmıştır. 2. kademe Fitness Antrenörü olan Polat, 5 yıldan fazladır Fitness yazarlığı yapmakta, bilgi ve tecrübelerini instagram üzerinden takipçileri ile paylaşmaktadır.

Türkiye’de vücut geliştirme sporuna büyük katkılar sağlayan Doğan Can Polat, Türk Milli Takımı’na her yıl onlarca yeni yarışmacı hazırlamaktadır. En son pandemi süreci nedeni ile yarışmalara 1 yıl ara vermek zorunda kalan başarılı sporcu’nun 2021 yılında Avrupa ve Dünya’da Türk Milli takımında Ülkemizi temsil etmeye hazırlandığı açıklanmıştır.

Resmi sosyal medya hesaplarında binlerce takipçisi vardır, günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 198bin civarındadır. Kendisine ait resmi web sitesinde Online eğitim, online eğitim paketleri ve öğrenci değişimleri gibi bölümlerin yanı sıra hakkında merak edilenlere daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

https://www.dogancanpolat.com

Maalesef henüz boyu ve kilosu ile ilgili merak edilen diğer bilgilerine ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz