Doğan Barış Yaşar

0
Doğan Barış Yaşar

Doğan Barış Yaşar oyuncu olarak rol aldığı başarılı yapımlar ile adından söz ettirmiştir. Hakkında hayranları tarafından merak edilen sorulara cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Doğan Barış Yaşar Kimdir?

Doğan Barış Yaşar tiyatro kökenli oyuncudur. Eğitim hayatına doğup büyüdüğü Ankara Şehri’nde başlamış, Lise döneminde ise Konya’ya taşınmış ve Lise’yi Konya’da tamamlamıştır.

Lise döneminde oyunculuk ile ilgilenmeye başlayan başarılı oyuncu, O dönemde çeşitli spor eğitimleri de almıştır. Ayrıca oyunculuk ve müzik eğitimleri de aldığı belirtilmektedir.

Yine Lise eğitimi dönemindeyken, konserler vermiş, bir çok tiyatro oyununda ise sahne almıştır. Sahne aldığı bir çok tiyatro oyunun da ödül almıştır.

Ankara Devlet Opera ve Balesi’nde balet olarak görev alan yakışıklı oyuncu, aynı zamanda canlı müzik yapmıştır.

Doğan Barış Yaşar Boyu, Kaç Yaşında?

Doğan Barış Yaşar 31 yaşında ve kova burcudur. Doğum tarihi ise 24 Ocak 1991. Maalesef henüz boy ve kilo bilgilerine ulaşılamamıştır.

Doğan Barış Yaşar Nereli?

Doğan Barış Yaşar aslen Ankara doğumludur.
Doğan Barış Yaşar
Oynadığı Sinema ve Diziler:

Ekran severler tarafından özellikle rol aldığı Çukur isimli dizi ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Çukur adlı dizi de Victor karakteri ile ciddi bir hayran kitlesine ulaşmıştır. Ayrıca Arka Sokaklar isimli dizi de Esat karakteri için kamera karşısına geçmiştir.

TRT televizyonunda yayınlanmış olan Savaşın Belgeselleri isimli programda ise Viking Kralı Guthrum karakterini canlandırmıştır. En son Kızılçağ isimli dizinin başrollerinden biri olan Balduk karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Bunların dışında günümüze kadar bir çok reklam film çalışmasında yer almıştır.

Yakışıklı oyuncu 2022 yılında ise dünyaca ünlü oyuncu Jason Statham ile kamera karşısına geçmiştir. Teklif aldığında büyük bir heyecan ve mutluluk yaşadığını, kariyerinin başında olan bir oyuncunun dünyaca ünlü bir yönetmen ve Hollywood yıldızları ile aynı sette olmasının herkese nasip olmayacağını sözlerine eklemiştir.

Çukur 2. Sezon (2018)
Ramo (2019)
Babil (2020)
Kızıl Çağ (2022)
Servet Operasyonu (Operation Fortune: Ruse de Guerre) (2022)

2021 yılında, Legend Awards Of The Year 2021 Yılın En Efsaneleri Ödül Töreninde, Yılın En Efsane Yardımcı Oyuncu ödülünün sahibi olmuştur.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @doganbarisyasar ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz