Doğa Can Coşar

0

Doğa Can Coşar, 1995 yılında İstanbul’da doğmuş, aslan burcudur. İstanbul Erkek Lisesi’ne Türkiye 1.si olarak girmiş ardından, Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur.

İstanbul Gençlik Platformu Derneği Kurucusu’dur. 2017 yılında Birleşmiş Milletler Gençlik Parlamentosu’na Türk Genç Delegesi olarak davet edilen Doğa Can Coşar, BM Genel Kurul Başkanı Peter Thomson’ın tanımı ile Dünyanın En Başarılı 500 Genç Lideri (sivil toplum) arasında gösterilmiştir.

8 sene gibi bir süre Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı’nda görev yapan Doğa Can Coşar, iyi derecede Almanca ve İngilizce bilmektedir. Ayrıca Türkiye Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu’nun en genç Yönetim Kurulu üyesidir.

Bugüne kadar almış olduğu başarı ödülü ve belgelerinden bazıları ise; UNESCO tarafından Teşekkür Belgesi, İstanbul Valiliği, Kadıköy Belediyesi ve TEMA Vakfı tarafından Özel Teşekkür Belgesi. Türk Eğitim Vakfı Kaynak Geliştirme Ödülü, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Üstün Başarı Belgesi, Türk Eğitim Vakfı Kaynak Geliştirme Ödülü, İstanbul Erkek Lisesi tarafından iki kez Onur Belgesi ve Koç Üniversitesi Şeref Listesi….

Aydabir Dergisi’nde yazılar’da yazan Doğa Can Coşar fotoğraf çekmeyi ve kitap okumayı çok sevmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz