Doç. Dr. Hayati Akbaş

Doç. Dr. Hayati Akbaş Hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Doktor olmak en büyük çocukluk hayallerinden biri olan Hayati Akbaş, ülkemizin en önemli Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanlarından biridir. Mesleki başarısı ülke sınırlarını da aşmasından sonra klinikleri ve davetli olduğu canlı televizyon programları sayesinde erişim sağladığı insan sayısını da artırmıştır. Ünlü tıp uzmanının kariyeri ve yaşamı fa hem başarılar hem de zorluklarla geçmiştir.

Doç. Dr. Hayati Akbaş Hayatı

1 Ocak 1963 yılında Yozgat’ta doğmuştur. İlköğretim çağına gelmeden önceki yaşamını da Yozgat’ta devam etmiştir. Ancak okul hayatına Ankara’da tamamlamıştır. Çocukluk hayali olan doktorluk için temel eğitimlerini tamamlamasının ardından Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne başlamıştır.

1982 yılında giriş yaptığı Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1989 yılında tıp doktoru olarak çıkmıştır. Öğrenim hayatı süresinde meslek hayatı ile de ilişkilendirdiği ağaç oymacılığı yapmıştır. Bu sayede bir yandan eğitim masraflarını karşılarken bir yandan da ailesine maddi açıdan destek vermiştir. 1989 yılındaki mezuniyetinden sonra mecburi hizmeti için Artvin’e gitmiştir. Yusufeli ilçesinde iki yıl çalışmasının ardından ise Tıpta Uzmanlık Sınavı ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde asistan olmaya hak kazanmıştır.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Ana Bilim Dalında 1991 yılında başlayan asistanlığı 1996 yılına kadar sürmüştür. Sonrasında ise uzman olarak öğrenim görevlisi statüsünde üniversite çalışmalarını devam ettirmiştir. 1998 yılına gelindiğinde yardımcı doçent olmuştur. Aynı yıl içerisinde ABD’ye gitmiştir ve orada bir yıl kadar mesleki olarak kendini geliştirmiştir. Dönüş yapmasından sonra Ondokuz Mayıs Üniversitesi Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Ana Bilim Dalı başkanı seçilmiştir. Üniversitedeki kariyerinde başhekim yardımcılığına kadar yükselmiş ve 2004 yılında doçentliğini almıştır.

2005 yılında ise görevini bırakmasının ardında FBM Lazer Estetik Plastik Cerrahi Kliniği’ni kurmuştur. Klinik kurulmasının ardından iki sene içerisinde İstanbul şubesi ile hizmet vermeye başlamıştır. Sonraki yıllarda yurtdışı hizmetlerine de başlanan FBM Lazer Estetik Plastik Cerrahi Klinikleri halen pek çok insana umur ışığı olmaya devam etmektedir. Doç. Dr. Hayati Akbaş, kliniklerinde hasta muayenelerine de bilimsel çalışmalarına da devam etmektedir.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz