Dilin Döğer

Dilin Döğer Hayallerim Babam ve Sen isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almıştır. Başarılı oyuncu hakkında merak edilenler. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Dilin Döğer Kimdir? Nereli?

Oyuncu olarak kariyerini sürdüren Dilin Döğer aslen Diyarbakırlıdır. Diyarbakır’da doğan başarılı oyuncunun doğum tarihi ise 22 Şubat 1995. İlköğretim eğitim dönemini Mersin’de tamamlamış daha sonra ailesi ile birlikte Ankara’ya yerleşmiştir. Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dilbilimi Bölümü mezunudur.

Üniversite döneminde iken oyunculuk yapmaya karar veren güzel isim, üniversite döneminde ayrıca dans, müzik, resim, bale, opera ve şan eğitimleri almıştır. İçinde büyüdüğü hayatın oyunculuk mesleğini yapmak istemesinde büyük bir rolü olmuştur. Çocukluk yıllarının geçtiği yerlerin kendisine kattığı en büyük artı sanat olmuştur.

İlk dizi oyunculuk deneyimini Ex Aşkım isimli dizi ile gerçekleştirmiş ve dizi de Afife karakterini canlandırmıştır. En son ise Kanal D ekranlarında yayınlanan Hayallerim Babam ve Sen adlı dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Dizide Berrak Tüzünataç ve Ozan Dolunay başrolleri paylaşan isimler olmuştur.

Daha önce Eti, Türk Telekom gibi kurumsal firma ve markaların reklam çalışmalarında yer almıştır. Icon Talent Menajerlik bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir.
dilin doger2
Eğitim Hayatı:

Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dilbilimi Bölümü
Talent House Sanat Akademisi Oyunculuk ve Diksiyon Eğitimi

Oynadığı Diziler:

Ex Aşkım
Hayallerim Babam ve Sen

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @dilindoger ‘dir.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz