Dilek Tora

Dilek Tora Kara Tahta isimli diziye Berrin karakteri ile dahil olmuştur. Başarılı oyuncu hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Dilek Tora Kimdir?

Dilek Tora tiyatrocu ve oyuncudur. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Klasik Türk Müziği eğitimi almıştır. B Planı ve Toy İstanbul’da koordinatör ve uygulayıcı yapımcı olarak görev yapmaktadır. Bugüne kadar bir çok tiyatro oyununda sahne alan ünlü isim tiyatro da oyunculuğun yanı sıra yardımcı yönetmen, asistan, görsel efekt tasarımı, mekan yönetimi, kostüm tasarım, dramaturg, dış ses, yürütücü yapımcı ve Koordinatör gibi pek çok görev üstlenmiştir.

2010 yılında Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde oyunculuk eğitimine başlamıştır. Yeni Tiyatro Dergisi tarafından, Yeni Tiyatro Dergisi 8.Emek ve Başarı ödülleri “Mekan Etkinlik” ödülü almıştır.

Eğitim Hayatı:

Anadolu Üniversitesi İşletme ve Yönetim (1997 – 2001)
Yeditepe Üniversitesi Grafik Tasarımı (2002 – 2005)
İstanbul Üniversitesi Felsefe (2013 – 2017)

12 Haziran doğumlu, ikizler burcudur. Ancak doğum tarihi bilgisine yıl olarak ulaşılamamıştır. Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @dilektora ‘dır.

Dilek Tora Oynadığı Sinema ve Diziler:

Dilek Tora en son Kara Tahta adlı dizi de Berrin karakterini canlandırmıştır. Dizide Şeyda Merve Kölük, Derya Artemel, Necat Bayar, Adem Türkyılmaz, Furkan Andıç, Miray Daner, Cengiz Bozkurt, Çiçek Dilligil, Nizam Namidar ve Selen Uçer gibi isimler de rol almıştır.

Kara Tahta (Berrin) (Dizi) 2022
İşte Bu Benim Masalım (Dizi) 2021
Eltilerin Savaşı (Sekreter) (Sinema Filmi) 2020
Çılgın Dersane Üniversitede (Psikolog) (Dizi) 2014
Dilek Tora

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz