Dilek Pehlivan

Dilek Pehlivan hakkında merak edilenler. Eğitimi, kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Başarılı sanatçı, yazar Dilek Pehlivan bir röportaj’da aslen Trakya Kırklareli’li olduğunu, kökenlerinin Balkanlara uzandığını dile getirmiştir. Babası Yunanistan Göçmeni, annesi ise Arnavutluk.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, İletişim Fakültesi Radyo ve Televizyon Bölümünden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından, konservatuvar müzik üzerine Yüksek Lisans yapmıştır.

Dilek Pehlivan Kitabı, albümü;

Uzun senelerdir sanatın içinde yer alan başarılı isim, solist kimliğinin yanı sıra, oyuncu ve yazar’dır. Ayla Algan oyunculuk ve diksiyon eğitimi alarak oyunculuk deneyimleri yaşamış, “Zayıf Bedenlere Yüktür Aşk” isimli bir de kitabın altına imzasını atmış ve okur severler ile buluşturmuştur.

2015 yılında Bana Ne Kısmetler Var isimli albümünü ise müzik severler ile paylaşmıştır.

Daha önce girişimcilik sertifikası da alan Dilek Pehlivan, kendi adına marka kurma işletme fikri olmasına rağmen yaptığı ve keyif aldığı, kendisini iyi hissettiği şeyin müzik olduğunu belirtmiştir.

Çocukluk yıllarından bu yana henüz ilkokul döneminde çocuk korolarında şarkı söylemeye başlamıştır. 14, 15 yaşlarında ses yarışmalarına girmiş ve Türkiye’de bir çok ödül kazanmış, Kıbrısta da, Kıbrıs Yıldızı ses yarışmasına girerek iyi bir derece elde etmiştir.

Uzun yıllardır profesyonel olarak sahne alan başarılı sanatçı, 2015 yılında ilk sözü müziği kendisine ait şarkısını çıkarmıştır. Müzik dünyasında sadece sesi ile değil, bestekar kimliği ile de anılmak istemektedir. Günümüze kadar, Yaşar İpek, Murat Dalkılıç, Kubat, Hakan Aysev ve Tuğba Özerk gibi bir çok isimle aynı sahneyi paylaşmıştır.

Cine 5 televizyonunda Gündemimiz Türkiye isimli bir programı hazırlamış ve sunmuştur.
Rol aldığı projeler;

TRT 1 ekranlarında yayınlanmış olan “Yamak Ahmet” isimli dizide 2 sezon boyunca, Gülcan karakterini canlandırmıştır. Ayrıca Kanıt ve Elde Var Hayat isimli dizilerde de oyunculuk kariyerini sürdürmüştür.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz